logo facebook
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Aleks Radło na podium 1-szej rundy Pucharu Polski do lat 12! Dobre wyniki Patryka Chwała i Jakuba Ordona

z dnia: 2020-07-16
11-sto letni pocześnianin przebojem wchodzi do kategorii wiekowej U12 zdobywając miejsce na podium w pierwszych oficjalnych zawodach do lat 12 w tym roku. Aleks Radło w pierwszej rundzie Solidbud Pucharu Polski do lat 12 w Żołędowie zajął świetne 3 miejsce.
Bardzo dobrze w tej samej kategorii wiekowej zaprezentowali się także inni zawodnicy Victorii – Patryk Chwal był 8, a Jakub Ordon 10. W kategorii do lat 8 zadebiutował natomiast 7 letni Antoni Wojtyto.Rozegrana 27 czerwca na torze w Żołędowie I runda Solidbud Pucharu Polski Żaków i Młodzików (do lat,6,8,10,12 i 14) była oficjalnym rozpoczęciem rozgrywek w tych kategoriach wiekowych w tym roku. Pocześnianie udali się na te zawody w czteroosobowym składzie. Najlepiej spośród młodego zespołu Victorii spisał się Aleks Radło, który w kategorii do lat 12 zajął 3 miejsce. Aleks rok temu jako 10-cio latek zdominował kategorię do lat 10 w Polsce, a w tym roku zaczął rywalizację w starszej kategorii od świetnego rezultatu. Na torze w Żołędowie młody zawodnik z Poczesnej wygrał dwa wyścigi, a w wielkim finale wytrzymał presję ze strony gospodarzy z Żołędowa i zdołał ich przedzielić. Pozostali pocześnianie w tej kategorii wiekowej również spisali się bardzo dobrze zdobywając po 11 pkt. i zajmując odpowiednio 8 miejsce – Patryk Chwał i 10 - Jakub Ordon. Warto dodać, że obydwaj wygrali co najmniej jeden wyścig. W kategorii do lat 8 swój debiut w oficjalnych zawodach zaliczył 7-letni Antoni Wojtyto, który ostatecznie zajął 18 miejsce, chociaż w niejednym wyścigu wykazał się odwagą. Kolejne zawody z cyklu pucharu Polski Żaków i Młodzików odbędą się we wrześniu w Bydgoszczy i Ostrowie Wielkopolskim. Natomiast już w najbliższa sobotę o godzinie 10:00 na torze w Bargłach odbędą się zawody okręgowe w kategorii wiekowej do lat 12 – transmisja video oraz relacja tekstowa z tych zawodów będzie dostępna na profilu na facebook’u – PKS Victoria Poczesna – Speedrower w Poczesnej.