logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Gmina Poczesna kupiła nowy autobus marki Otokar Navigo T 8.5 FCL Luxury przeznaczony do przewozu dzieci i młodzieży szkolnej oraz dla wszystkich mieszkańców Gminy Poczesna.

    z dnia: 2020-06-15
Nowoczesne auto wyposażone między innymi: w sterowane fotele, ustawiane oparcia, wejścia USB i specjalne miejsca na telefony, zastąpiło poprzedni Autosan, służący przez 13 lat. Nowy pojazd - Otokar Navigator, może przewieźć do 37 osób.
15 czerwca 2020roku odbyło się formalne przekazanie nowego autobusu turystycznego marki Otokar Navigo T 8.5 FCL Luxury. Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma, Wice Wójt - Andrzej Lech, Skarbnik Gminy - Halina Paruzel -Tkacz byli obecni podczas przekazania kluczyków. W wyniku przeprowadzonej procedury przetargowej nowy autobus dostarczyli przedstawiciele firmy Otokar.  Autobus ma 37 miejsc siedzących i może wozić uczniów również na wycieczki szkolne. Przy wyborze jednym z wymagań była duża trwałość pojazdu. Z myślą o pasażerach zapewniono bardzo wygodne wnętrze o  wysokim standardzie. Lotnicze fotele mają funkcję rozkładania i rozsuwania, a także podwyższania, oczywiście wyposażone są też w pasy bezpieczeństwa. Dla komfortu pasażerów, autobus wyposażono w dwustrefową klimatyzację oraz kilka źródeł ciepła. Kierowca ma do dyspozycji pojazd o nowoczesnym mocnym silniku 180 KM , który -  i tu wspaniała wiadomość - jest bardzo oszczędny. Bezpieczeństwo, wygoda, a także ujmujący design z oświetleniem LED i XENON pozwoli na przyjemną i odprężającą podróż dzieci do i ze szkoły. Funkcja turystyczna nowego nabytku sprawi, że będzie można  wykorzystywać go  do  wyjazdów  wycieczkowych. Najkorzystniejsza oferta została wyłoniona w ramach przetargu nieograniczonego.
... „ Cieszy nas bardzo zakup nowoczesnego autobusu do przewozu dzieci i młodzieży. Sprzęt jest nowy, bezpieczny, wyposażony w najnowocześniejsze udogodnienia i rozwiązania techniczne. To piękne auto posłuży przede wszystkim dzieciom oraz wszystkim mieszkańcom Gminy Poczesna..." powiedział Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma.

 
tekst i zdjęcia: Iwona Skorupa