Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

KS SPARTA NA TURNIEJU MAZOVIA MASTERS CUP 2016 W CIECHANOWIE

z dnia: 2016-11-29
W dniach 18-19 listopad odbył się jubileuszowy dziesiąty z rządu międzynarodowy turniej Taekwon-do ITF Mazovia Masters Cup.
janowskijanowski

Tym razem na te elitarne zawody do Ciechanowa przyjechało 41 klubów z 5 państw co dało łączną liczbę prawie 300 zawodników. Wszyscy spotkaliśmy się w piątek na wadze i badaniach. Nasz Klub reprezentowali: Karolina Kuligowska, Paulina Kuligowska, Weronika Dobosz oraz Dawid Kowalski. Nie obyło się bez drobnych problemów z wagą tego ostatniego ale ostatecznie Dawid uzyskał odpowiedni limit. Wszyscy nasi reprezentanci startowali w konkurencjach zarówno układów formalnych jak i walk indywidualnych.

Turniej główny rozpoczęliśmy w sobotę rano konkurencją układów dziewcząt i chłopców. Jako pierwsze do boju ruszyły siostry Kuligowskie. W swojej drabince miały największą liczbę przeciwniczek, jednak pełne skupienie, mobilizacja i ciężka praca dały ostatecznie sukces. Paulina przegrała swój ostatni pojedynek tuż przed strefą medalową ulegając zawodniczce z Częstochowy, którą w finale pokonała siostra Karolina. Ten sukces na tak prestiżowym turnieju Karolina zawdzięcza ciężkim treningom i uporowi w dążeniu do sukcesów. W międzyczasie swoje pojedynki rozpoczęła Weronika Dobosz, która po pierwszym wygranym pojedynku musiała uznać wyższość rywalki. Dawid Kowalski pomimo krótkiego okresu treningów pokazał, ze stać go na wiele. Pokonując kilku rywali doszedł do finału gdzie przegrał z zawodnikiem z Łodzi. To pierwsza tak klasowa impreza dla Dawida i Weroniki. Oboje wytrzymali presję i pokazali się z bardzo dobrej strony. Bardziej doświadczone siostry Kuligowskie nie zawiodły i stanęły na wysokości zadania.

Zaraz po konkurencji układów rozpoczęliśmy rywalizację w walkach indywidualnych. I tu mieliśmy powody do dumy. Wspaniale zaprezentowała się Weronika Dobosz, która w finale pokonała zawodniczkę z Poznania i ze swoi pierwszym złotem wróciła do domu. Paulina Kuligowska po raz pierwszy startowała w kategorii do 60kg, jej dotychczasowa waga to 55kg. Rywalki wyższe i cięższe ale szybkość i spryt należały do młodej Spartanki. Paulina ostatecznie zajęła drugie miejsce w swojej kategorii zdobywając srebro. Ostatni z naszych zawodników na matę wychodził Dawid Kowalski i jak już napisałem wcześniej potwierdził bardzo wysoką dyspozycję, znakomite umiejętności i ogromny potencjał. O wejście do finału uległ zawodnikowi, który ostatecznie wygrał kategorię a Dawid zajął miejsce trzecie.

Podsumowując, nasz Klub ostatecznie zajął bardzo wysokie 13 miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju zdobywając 5 medali w tym 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Karolina Kuligowska została najlepszą zawodniczką turnieju wśród dziewcząt. To duży sukces i nagroda za ciężką pracę zawodników i trenerów. Mam nadzieję, że był to przedsmak tego co czeka nas od stycznia na wielu turniejach zagranicznych i ogólnopolskich.