logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

O światowym zasięgu

    z dnia: 2017-02-02
Firma mieści się w Hucie Starej B, ale dzięki pracowitości, zapałowi i pasji znana jest nie tylko w Polsce, nie tylko w Europie, ale i w świecie...
Huras-ogrodHuras-ogrod

…„Centrum Zieleni”, bo o tej firmie mowa, udziela między innymi konsultacji przedstawicielom historycznych ogrodów. We wrześniu ubiegłego roku, Zarząd „Centrum Zieleni” wraz z dyrektorem ds. handlu zagranicznego Oskarem Zawadą (na zdjęciu), przebywał z wizytą w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Było to spotkanie na zaproszenie Głównego Ogrodnika, Barbary Werner (na zdjęciu) i Tomasza Nadratowskiego, specjalisty ds. zieleni i architektury krajobrazu (na zdjęciu). Reprezentanci firmy odwiedzili także zespół pałacowo-parkowy Branickich w Białymstoku. Udzielili porad dotyczących nasadzeń w ogrodzie pałacowym w Wilanowie. Dzięki takim działaniom

Małgorzata Huras i Michał Sobota, Zarząd Sp. z o.o. „Centrum Zieleni” czynnie przyczyniają się do zachowania pięknych, historycznych nasadzeń ornamentów bukszpanowych.

 

Aneta Nawrot: Od kiedy działa Państwa firma?

MH: - Firma działa od wielu lat, dwa lata temu zmieniła swoją postać prawną, wraz z nią nazwę i obecnie jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością.

AN: Kto wpadł na pomysł by ją założyć?

MH: - Trudno powiedzieć kto był pomysłodawcą. Nasze, wspólne działania, pasje i cele spowodowały, że połączyliśmy siły. I to był bardzo dobry pomysł.

AN: Czym zajmuje się Państwa firma? 

MH, MS: - Zajmujemy się aranżacją terenów zieleni, pielęgnacją roślin, dostawą drzew i krzewów, zakładaniem systemów nawodnień, oczek wodnych itp. Prowadzimy również sklep, w którym można zaopatrzyć się wybrane, najlepsze produkty do domu i ogrodu, przeciw gryzoniom i wszelkim insektom, a także do oczek wodnych, basenów, przydomowych oczyszczalni itp., udzielamy porad i przyjmujemy zlecenia na usługi ogrodnicze. Dodam, że „Centrum Zieleni” jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce i Europie Wschodniej, naturalnych produktów holenderskiej marki Topbuxus, do pielęgnacji bukszpanów.

AN: Działalność rozległa, ale żeby wszystko dobrze działało i do tego, żeby pojawiali się nowi klienci niewątpliwie potrzebna jest znajomość rynku, trendów oraz duża wiedza...

MH, MS: - To prawda, żeby być na bieżąco z trendami oraz nowościami dotyczącymi nawożenia, ochrony przed chwastami, chorobami i szkodnikami trzeba poszerzać swoją wiedzę. Dlatego też uczestniczymy w konferencjach, wystawach i forach ogrodniczych. Bierzemy udział w spotkaniach z uznanymi ekspertami i autorytetami w kraju i za granicą.

AN: No i doceniani jesteście...

MH, MS: - Tak. Mówiąc o trendach, zostaliśmy docenieni wyróżnieniem „Kreator Garden Trendów 2016” przyznanym przez wydawcę „Biznesu Ogrodniczego” za najwyższą jakość produktów i kształtowanie ogrodniczych trendów oraz „Złotym Medalem MTP 2017” Międzynarodowych Targów Poznańskich, przyznanym pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dla naturalnego nawozu Topbuxus Health-mix do bukszpanów. To tylko ostatnie wyróżnienia ponieważ jest ich więcej.

AN: Czy możecie Państwo zdradzić jakie są podstawowe zasady przy projektowaniu ogrodów?

MH, MS: - Oczywiście. Zanim przystąpimy do jakichkolwiek działań, najpierw należy poznać oczekiwania naszego klienta i dowiedzieć się, kto będzie korzystał z ogrodu. Jeżeli będą korzystały dzieci lub zwierzęta, niektóre rośliny polecamy szczególnie, a inne wykluczamy. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z naturą, zbadanie gleby, zwrócenie uwagi na nasłonecznienie, ukształtowanie terenu, możliwość nawodnienia, również poznanie najbliższego otoczenia, by elementy sąsiedniej posesji nie wpływały negatywnie na rośliny klienta, należy też zwrócić uwagę na zanieczyszczenia z pobliskich tras komunikacyjnych. Dopiero wtedy można przystąpić do projektu koncepcyjnego i kolejnych ustaleń, by całość była zgodna z prawem, spójna, estetyczna i zadowoliła klienta.

AN: Z czym najczęściej zgłaszają się klienci, którzy proszą o zaprojektowanie ogrodu?

MH, MS: - Najczęściej słyszymy „…chcę mieć piękny ogród, kolorowy jesienią, żeby zimą też było ładnie i najlepiej, żeby nie było przy nim dużo pracy, od ulicy czymś osłonić, marzą mi się krzewy i drzewka owocowe…”. My, oczywiście staramy się spełniać oczekiwania, bo przecież klienci liczą na nas…

AN: Uff, no to mało nie chcą... A czy w tej sytuacji można mówić o modach w projektach ogrodów? Jeśli tak, to proszę powiedzieć jaka jest teraz moda a jaka była np. 5 lat temu?

MH, MS: - Oczywiście, że można, na przestrzeni wieków ogrody także się zmieniały, zmieniają się i teraz, dopasowują do budowli architektonicznych, do stylu życia, naszej świadomości. Dziś ogrody, to nie tylko estetyka, ale i wygoda, koszące roboty, automatyczne systemy nawodnień, dbałość o własne zdrowie i najbliższych, miejsce do spotkań z bliskimi, ucieczka od zgiełku. Obecnie modny, zdrowy styl życia, przejawia się w nasadzeniach roślin. Sadzone są konkretne drzewa i krzewy a także pnącza, które wyłapują zanieczyszczenia z gleby, wody i powietrza. Wśród nich są np.: jałowiec sabiński, świerk serbski, jarząb szwedzki, brzoza brodawkowata „Youngii”, hortensja krzewiasta, tawuła japońska, tawuła van Houtte’a, bez czarny „Aurea”, bluszcz pospolity i wiele innych. Zioła, warzywa i owoce najlepiej, gdy pochodzą z własnego ogródka, jeśli używamy nawozów to najczęściej naturalnych, dbamy o zwierzęta i skrzydlatych przyjaciół, wabimy owady (np. buddleja davidii piękny, pachnący krzew wabiący motyle), zapewniamy im hotele, kiedyś tylko karmniki i budki lęgowe dla ptaków. W „naszych” ogrodach nie może zabraknąć także wyróżniających się, roślinnych nowości, ogród żyje i powinien pozytywnie zaskakiwać, stąd nasza obecność na największych wystawach branżowych w kraju i za granicą. Aktualnie bardzo modne są trawy ozdobne np. miskanty, rozplenice japońskie, uroczo wyglądają w zestawieniach z hortensjami bukietowymi np. „Polar Bear” i zimozielonym bukszpanem, który króluje także w wyodrębnianiu i podkreślaniu rabat.

AN: Jedziecie Państwo do Poznania na Targi, na co położycie największy nacisk jeśli chodzi o promocję firmy.

MH, MS: - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia 2017, to w tym roku szczególne wydarzenie dla nas. W tym czasie zostaną wręczone wyróżnienia dla innowacyjnych produktów, spełniających wiele kryteriów. Nasza spółka odbierze „Złoty Medal MTP 2017”. Nagroda ta, ma dla nas bardzo duże znaczenie, jest potwierdzeniem jakości rekomendowanego przez nas produktu Topbuxus Health-mix, który jest naturalnym nawozem dla bukszpanów. Stosowany regularnie uodparnia na Cylindrocladium, zatrzymuje i likwiduje choroby grzybowe. Udział w Targach to przede wszystkim atmosfera pasji, nawiązywanie nowych kontaktów, także z obcokrajowcami, spotkania, rozmowy, poznawanie różnorodnych produktów i rozwiązań, informacje zwrotne od kupujących. Do tej pory mamy sto procent zadowolonych klientów z naszych preparatów. Uznanie naszego nawozu przez prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka jest dla nas bardzo ważne. Dzięki temu promując nasze produkty, osoby, które nie miały jeszcze możliwości ich zastosowania, uzyskają pewność, co do odpowiedniego wyboru. Poza tym Targi umożliwiają poszerzenie obszarów sprzedaży w Centralnej i Wschodniej Europie, w jeszcze większym zakresie. Już dziś wiemy, że nasze stoisko odwiedzą, zaprzyjaźnieni z nami, przedstawiciele Centrów Ogrodniczych z Czech.

Podsumowując, nie ustajemy w działaniach i niebawem w naszej ofercie przedstawimy kolejne nowości.

Dziękuję za rozmowę.

Zdjęcia i podpisy: archiwum Centrum Zieleni

 
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrodHuras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod
Huras-ogrod