Podsumowanie plastycznych...
z dnia: 2017-12-20Protokół z prac jury
XIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”
organizowanego przez:
Gminne Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej
Pod patronatem
Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy
Celami konkursu były:
-
popularyzacja i poszerzanie wiedzy o polskich zwyczajach
i obrzędach bożonarodzeniowych,
-
rozwijanie myślenia otwartego i twórczego,
-
spotkanie z bogactwem zwyczajów ludowych związanych z czasem Bożego Narodzenia,
-
propagowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych różnych technik plastycznych, jako środka wypowiedzi plastycznej.
Na konkurs wpłynęło łącznie 111 prac.
Jury w składzie:
Elżbieta Okularczyk – pracownik GCKIiR
Janusz Koniecki - instruktor artystyczny GCKIiR
Grzegorz Leonarcik – instruktor artystyczny GCKIiR
przyznało następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:
KATEGORIA I – SZKOŁY PODSTAWOWE kl. 0 - III
I miejsce – Kalina Kisiel, SP we Wrzosowej;
I miejsce – Aleksandra Kijak i Natalia Kaźmierczak, PP we Wrzosowej;
II miejsce – Wiktor Wawer, SP w Poczesnej;
II miejsce – Jakub Popiół, ZSP w Sokolnikach;
III miejsce – Kalina Frącisz, SP w Biskupicach;
Wyróżnienie – Natalia Frukacz, SP nr 15 w Częstochowie;
Wyróżnienie – Judyta Makuch, SP nr 1 w Myszkowie.
KATEGORIA II – SZKOŁY PODSTAWOWE kl. IV - VII
I miejsce – Jan Gruca, SP nr 42 w Częstochowie;
I miejsce – Paweł Kowalski, SP w Garnku;
I miejsce – Łukasz Parafiniuk, SP we Wrzosowej;
I miejsce – Joachim Siejak, SP we Wrzosowej;
II miejsce – Eryk Kocik, SP w Rększowicach;
II miejsce – Szymon Lesiński, SP w Nieradzie;
II miejsce – Marcin Szewczyk, SP w Garnku;
II miejsce – Maja Szmigielska, SP nr 42 w Częstochowie;
II miejsce – Julia Grzywna, SP w Garnku;
III miejsce – Maja Jaworska, SP nr 13 w Częstochowie;
III miejsce – Filip Woroch, SP nr 42 w Częstochowie.
KATEGORIA III – GIMNAZJA
I miejsce – Radosław Rudkowski, SP w Poczesnej;
I miejsce – Filip Brzeski i Laura Brzeska, SP w Poczesnej / SP w Nieradzie;
II miejsce – Kacper Królak, SP w Poczesnej;
II miejsce - Kacper Kuleta, SP nr 41 w Częstochowie;
III miejsce – Artur Muchajer, ZS Spec. Nr 28 w Częstochowie.
KATEGORIA IV – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
I miejsce – Anna Bednarek, LO im. M. Kopernika w Częstochowie;
II miejsce – Magdalena Stefanek, ZS Spec. Nr 28 w Częstochowie.
KATEGORIA V – OSOBY DOROSŁE
Wyróżnienie – Sandra Grzesiak i Kamil Konieczny,
Spec. Ośr. Szkolno – Wych. nr 1 w Częstochowie.
Jury oceniając prace brało pod uwagę następujące kryteria:
- estetykę wykonania,
- niezależność od produktów dostępnych na rynku,
- zgodność z regulaminem.
Protokół z prac jury
XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego
„TRADYCYJNE OZDOBY CHOINKOWE”
z cyklu „Polskie Boże Narodzenie”
Organizowanego przez:
Starostwo Powiatowe w Częstochowie
Gminne Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej
Pod patronatem
Starosty Częstochowskiego
Celami konkursu były:
- poszerzanie i popularyzowanie wiedzy o polskich zwyczajach
i obrzędach bożonarodzeniowych,
- rozwijanie myślenia otwartego i twórczego,
- propagowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych różnych technik
plastycznych, jako środka wypowiedzi plastycznej,
- spotkanie z bogactwem zwyczajów ludowych związanych
z czasem Bożego Narodzenia
Na konkurs wpłynęło 336 prac.
Jury w składzie:
Elżbieta Okularczyk – pracownik GCKIiR
Janusz Koniecki– instruktor artystyczny GCKIiR
Grzegorz Leonarcik – instruktor artystyczny GCKIiR
przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:
KATEGORIA I (przedszkolaki do 5 lat)
I miejsce – Alicja Kwapisz, SP nr 48 w Częstochowie;
I miejsce - Iga Pietrasik, PP we Wrzosowej;
II miejsce – Liliana Wrona, PP w Pińczycach;
II miejsce – Igor Bednarek, PP we Wrzosowej;
III miejsce – Małgorzata Łataś, PP we Wrzosowej;
III miejsce – Kamil Woźniak, PP w Słowiku.
KATEGORIA II – SZKOŁY PODSTAWOWE kl. 0 - III
I miejsce – Adam Łyżniak, ZSP w Popowie;
I miejsce – Karol Miara, ZSP w Popowie;
I miejsce – Wiktor Zatoń, ZSP w Popowie;
II miejsce – Jakub Janic, „Nasza Szkoła” w Zwierzyńcu;
II miejsce – Mikołaj Zięba, SP nr 15 w Częstochowie;
II miejsce – Karolina Szmigiel, ZSP w Popowie;
III miejsce – Oliwia Nowak, ZSP w Popowie.
KATEGORIA III - SZKOŁY PODSTAWOWE kl. IV – VII
I miejsce – Szymon Lesiński, SP w Nieradzie;
I miejsce – Michał Maj, SP w Widzowie;
I miejsce – Łukasz Parafiniuk, SP we Wrzosowej;
II miejsce – Maja Kopaczewska, SP w Poczesnej;
II miejsce – Joachim Siejak, SP we Wrzosowej;
III miejsce – Julia Przybylska, SP 13 w Częstochowie;
Wyróżnienie – Laura Brzeska, SP w Nieradzie;
Wyróżnienie – Katarzyna Karpowicz, SP w Poczesnej.
KATEGORIA IV - GIMNAZJA
I miejsce – Amelia Sowińska, SP nr 41 w Częstochowie;
I miejsce – Marianna Mrozek, SP nr 41 w Częstochowie;
I miejsce – Julia Ujma, SP w Poczesnej;
II miejsce – Olga Wojtasik, ZS w Kamienicy Polskiej;
II miejsce - Jakub Szymczyk, SP w Poczesnej.
KATEGORIA V - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
I miejsce – Anna Bednarek, VII LO im. M. Kopernika w Częstochowie;
II miejsce - Partycja Majchrzak, ZST w Częstochowie;
II miejsce – Adrianna Związek, ZST w Częstochowie;
II miejsce – Matysiak Weronika, ZST w Częstochowie;
III miejsce – Bartosz Ujma, LO im. C. K. Norwida w Częstochowie.
Jury oceniając prace brało pod uwagę następujące kryteria:
- oryginalność pomysłu
- estetykę wykonania
- niezależność od produktów dostępnych na rynku
- samodzielność wykonania
- zgodność z regulaminem
Poczesna, 15 grudnia 2017r.
Wszystkim Uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Poczesnej.