logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Poznajemy Beskid Śląski – wakacyjna wycieczka 4 dniowa

    z dnia: 2020-07-08
„Poznajemy naszą Ojczyznę” - wyjazd w Beskidy Śląskie dla dzieci i młodzieży z Gminy Poczesna pod patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy.
wyczekawyczeka

Miejsce wycieczki:
Dom rekolekcyjny „Idylla” ul. Wyzwolonia 6, 43-460 Wisła

Terminy wycieczki:
13 - 16 lipca 2020 r. (40 dzieci+ opiekunowie)

Miejsce zbiórki:
parking koło kościoła we Wrzosowej -13 lipiec godz. 6.00. Powrót w miejsce zbiórki – 16 lipca ok. 21.00

Zgłoszenia:
wypełnioną kartę przesyłamy zdjęcie na smsn anumer tel 505837856, lub na maila: kostomek6@interia.pl. Termin zgłoszeń do 11 lipiec 2020 rok do godz. 20.00. Liczba miejsc ograniczona.
Atrakcyjne koszty na jedną osobę (dziecko): koszt 240 zł. Koszt jeśli jedzie rodzeństwo to: 230 zł +230 zł.
Dorosły: koszt 290 zł.

Wszystkie dokumenty: kartę kwalifikacyjną i zaświadczenia i odpłatności przynosimy w dniu wycieczki. Informacja ważna: w miejscu zbiórki rodzice nie wchodzą z dziećmi do autokaru.

Świadczenia:
• opieka wykwalifikowanej kadry wychowawczej
• opieka pielęgniarki oraz lekarza na wezwanie,
• ubezpieczenie NNW,
• opieka duszpasterska,
• usługi przewodnickie
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zaplanowanych w programie: (Pokazowa zagroda żubrów w Pszczynie, film 3D o żubrach, 
• opieka duszpasterska,
• transport na miejsce wypoczynku, (transport współfinansowany z Gminy Poczesna)
• zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłków dziennie),
• bogaty program kulturalno-oświatowy: - zajęcia sportowo-rekreacyjne,
- wycieczki autokarowe,
- piesze wycieczki górskie
- konkurs plastyczny,
- wspólne zabawy,

Program przygotowany przez przewodnika górskiego:
Zobaczymy m.in. Szczyrk, Wisłę ze skocznią Adama Małysza i pałacykiem prezydenta RP, góralską chatę w Istebnej i przepiękne koronki w Koniakowie. Odbędziemy pieszą wycieczkę górską, spotkamy się z bacą- gawędziarzem i poznamy zasady przetrwania w terenie z grupą z survivalową. Odwiedzimy też Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, gdzie zwierzęta żyją w warunkach zbliżonych do naturalnych.
13 lipca:
W poniedziałek czyli 13.07
Spacer po Szczyrku – zwiedzanie obiektów sportowych Szczyrku: skocznie narciarskie na Skalitem, gdzie często trenuje kadra narodowa i ośrodek COS, zabytkowy Kościół Św. Jakuba, deptak nad Żylicą, ostatnie zakupy.

14 lipca

1/ WYCIECZKA CZANTORIA - czas trwania ok 6 godz
wyjazd z Wisły godz 9.00 do Ustronia Polany i wyjazd kanapą 4 os na Czantorie do górnej stacji kolejki/cena biletu ok 14zl/ przejście piesze na szczyt Czantorii /ok 40 min/ i zejście piesze z Czantorii do dol. Jawornika ok 1godz 30min/ i przejazd do Wisły centrum /spacer po mieście : rzeźba Adama Małysza z białej czekolady, park miniatur,muzeum narciarstwa/

15 lipca
3/WYCIECZKA AUTOKAROWA MAŁĄ PĘTLĄ BESKIDZKA/ 3 WIOSKI GÓRALSKIE/ ok 6 godz
wyjazd z Wisły godz 9.00 przez przelęcz Kubalonke do Istebnej /zwiedzanie chaty kurnej prelekcja p.Jasia i koncert na instrumentach góralskich-5zl/os/ zwiedzanie izby ekologii leśnej , kościółka zabytkowego/ przejazd do Koniakowa /centrum pasterskie zwiedzanie oraz muzeum koronek 2.-zl/os/ i panorama z Koczego Zamku /wejście 10 minut/ i przejazd do Jaworzynki .

16 lipca
2/ WYCIECZKA PĘTLA CIEŃKOWSKA - czas trwania ok 4 godz
pieszo wyjście z ośrodka Idylla godz 9.00 pod skocznie Adama Małysza i wyjazd kolejka 2-os na gore skoczni /cena biletu ok 8.-zl/ zwiedzanie skoczni a następnie przejście piesze pasmem Cieńkowa do koliby ranczo i zejście piesze do dol. Malinki i powrót pieszy do ośrodka Idylla

Podczas pobytu realizowany będzie program profilaktyczno- wychowawczy szczególnie w zakresie profilaktyki alkoholowej. W związku z 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II w programie nawiążemy do osoby Świętego, ukazując Ją jako wzór w przezwyciężaniu przeciwności losu (utrata Rodzeństwa, utrata Rodziców w młodym wieku), praca nad kształtowaniem własnego charakteru.

Program wycieczki ma charakter ramowy, może ulec zmianie w zależności od dostępności wejść do obiektów, możemy także dostosować program do Państwa życzeń i preferencji.

Tekst. ks. Tomasz Kośny

Informacje o bezpiecznym wypoczynku.

https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-wytyczne-men-gis-i-mz?fbclid=IwAR1c5Yykklgg8wj-L3mE8gf8WzDNOE4JwC6W9TIvr1Tcsl60KCCTKxNxWhA


Drodzy Rodzice!

Miło nam poinformować, że już oficjalnie Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że wakacje w formie wycieczek, kolonii i obozów się odbędą! Opublikowane zostały wytyczne dotyczące organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju. Zapewniamy, że wszystkie wytyczne spełniamy. Chcemy, żeby wakacje były dla naszych Uczestników w pełni bezpieczne ale także radosne i beztroskie. Wycieczki, kolonie mają być świetną zabawą i relaksem w gronie rówieśników. Wiemy jak bardzo tego potrzebują i jak Państwu na tym zależy.

Zalecenia z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia zmieniają się bardzo dynamicznie wraz z ustawaniem epidemii. Aktualne zasady dotyczące bezpiecznego zakwaterowania w ośrodku, korzystania ze stołówki i wspólnych sal zajęciowych, a także zapewnienia środków ochronnych i prewencyjnych na obozie znajdują się tutaj.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze elementy związane z bezpieczeństwem uczestników:

Warunki zakwaterowania i spożywania posiłków

Ośrodki, które wybraliśmy z nadwyżką spełniają wytyczne. Począwszy od wielkości pokoi, sal warsztatowych jak i organizacji spożywania posiłków, higieny oraz realizacji programu. Każdy z ośrodków zapewnia nam dodatkową izolatkę w budynku oraz odpowiednią ilość środków higienicznych. Ośrodki zapewniają także codzienną dezynfekcję toalet oraz powierzchni dotykowych w pokojach uczestników oraz na terenie całego obiektu.

Na chwilę obecną nie jest rekomendowane przez GIS wydawanie posiłków w formie bufetu szwedzkiego, dlatego też posiłki będą przynoszone do stolików na tacach.

Przeszkolona Kadra w zakresie bezpieczeństwa i higieny

Nasz kadra, kierownik oraz wychowawcy to osoby z doświadczeniem, które już od kilku lat z nami współpracują. Kadra przed wyjazdem zostanie dodatkowo przeszkolona przez specjalistów ds. bezpieczeństwa i higieny pracy, w zakresie zapewnienia bezpiecznej opieki nad Uczestnikami. Jako opiekunowie jadą tylko i wyłącznie osoby, które nie mają infekcji oraz objawów chorobowych oraz nie zamieszkiwały z osobą przebywającą na kwarantannie i nie miały kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie w okresie miesiąca od rozpoczęcia wypoczynku.

Przeszkoleni Uczestnicy Kolonii i Obozów

Wszyscy Uczestnicy pierwszego dnia zostaną zapoznani z zasadami bezpieczeństwa i higieny na wyjeździe, wychowawcy będą nadzorować dezynfekcję rąk oraz przedmiotów i urządzeń z których uczestnicy korzystają. Ponadto, przed każdym dodatkowym wyjściem (wycieczka) odbędzie się dodatkowa pogadanka przypominająca o zasadach i zachowaniu bezpieczeństwa.

Odzież ochronna i środki dezynfekujące

Dzieci będą korzystały z dodatkowych środków ochronnych zgodnie z aktualnymi przepisami, zatem nie muszą mieć ich cały czas na sobie, a jedynie w konkretnych przypadkach. Dzieci powinny mieć swoje maseczki, jednakże posiadamy zapas środków ochronnych tj. maseczki, przyłbice , zatem jeżeli będzie konieczność dodatkowych zabezpieczeń, jesteśmy na to przygotowani. Zapewniamy także dodatkowe środki dezynfekujące w każdej grupie i pomieszczeniu, w którym dzieci będą przebywać.

Zachowanie dystansu społecznego, izolacja od innych grup

W ośrodku dostępne mamy sale na wyłączny użytek naszej grupy, codziennie będą one dokładnie sprzątane i dezynfekowane. Ponadto zostaną one wyposażone w środki dezynfekujące. W miejscach w których będzie przebywać grupa, a nie ma bezpośredniego dostępu do toalet, również znajdować się będą środki do dezynfekcji rąk oraz powierzchni wraz z instrukcjami. Sprzęt z jakiego Uczestnicy będą korzystali również po użyciu każdej grupy będzie dezynfekowany.

Program wypoczynku, organizacja wycieczek

Program w głównej mierze będzie realizowany na terenie ośrodka lub w jego najbliższej okolicy, do realizacji zajęć będziemy wybierać miejsca zapewniające ograniczony kontakt z osobami trzecimi. Wycieczki i dodatkowe atrakcje będą zrealizowane zgodnie z planem. Jeżeli nie będzie możliwości zrealizowania którejś z atrakcji, zgodnie z Regulaminem Świadczenia Usług Turystycznych zaproponujemy świadczenie zastępcze o tej samej wartości.

Transport

Mając na uwadze ogólne wytyczne związane z korzystaniem z miejsc publicznych, podjęliśmy decyzję że dzieci pojadą autokarem.

Zrobimy wszystko, aby zapewnić dzieciom wspaniały i bezpieczny wypoczynek. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji. Mamy jeszcze pojedyncze miejsca na wybranych turnusach, zatem zapraszamy do planowania wakacji i kontaktu!

Do zobaczenia!
zam. an

 

 
wycieczkawycieczka
wycieczkawycieczka
wycieczkawycieczka
wycieczkawycieczka
wycieczkawycieczka
wycieczkawycieczka
wycieczka
wycieczka
wycieczka
wycieczka
wycieczka
wycieczka