Szkolna Liga Sportowa
z dnia: 2018-05-14Szkolnej Ligi Sportowej Gminy Poczesna pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy w kategorii klas VII Szkoły Podstawowej do II i III Gimnazjum (roczniki: 2004, 2003, 2002).
Zawody otworzył koordynator SLS i wicedyrektor SP w Poczesnej Paweł Wiśniewski, który w imieniu Pana wójta Krzysztofa Ujmy oraz Pani dyrektor Jadwigi Knapik powitał wszystkich uczniów, nauczycieli, opiekunów, rodziców i życzył udanych zawodów oraz jako członek Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie przekazał również życzenia sportowej rywalizacji od całej rady na czele z prezesem Grzegorzem Lipowskim.
W ramach zawodów odbyły się dwa oddzielne turnieje indywidualne, w których uczniowie walczyli o punkty, które po zsumowaniu dały wynik końcowy dla poszczególnych szkół.
Wyniki końcowe indywidualnie:
Dziewczęta: Chłopcy:
1 m-ce Julia UJMA – SP Poczesna 1 m-ce Sebastian PIETRAJCZUK – SP Poczesna
2 m-ce Wiktoria PIETRAJCZUK – SP Poczesna 2 m-ce Dominik SZYDA – SP Wrzosowa
3 m-ce Monika KRÓLIKOWSKA – SP Brzeziny 3 m-ce Kevin KUZIOROWICZ – SP Wrzosowa
4 m-ce Julia SIKORA – SP Wrzosowa 4 m-ce Dominik PIETRAJCZUK – SP Poczesna
5 m-ce Wiktoria KIŃSKA – SP Wrzosowa 5 m-ce Szymon NOWAK – SP Huta Stara B
6 m-ce Laura MURATÓW – SP Huta Stara B 6 m-ce Oskar WŁOSIŃSKI – SP Huta Stara B
7 m-ce Aleksandra DAWID – SP Brzeziny 7 m-ce Kacper BLUKACZ – SP Brzeziny
8 m-ce Jakub RACZYŃSKI – SP Brzeziny
Wyniki końcowe drużynowo:
Dziewczęta:
1 m-ce Szkoła Podstawowa w Poczesnej – 63 pkt. (opiekun: mgr Paweł Wiśniewski)
2 m-ce Szkoła Podstawowa we Wrzosowej – 57 pkt. (opiekun: mgr Aleksandra Przygódzka)
3 m-ce Szkoła Podstawowa nr 15 w Cz-wie Brzeziny – 56 pkt. (opiekun: mgr Marcin Rybiałek)
4 m-ce Szkoła Podstawowa w Hucie Starej B – 27 pkt. (opiekun: mgr Karolina Nowak)
Chłopcy:
1 m-ce Szkoła Podstawowa w Poczesnej – +61 pkt. (opiekun: mgr Paweł Wiśniewski)
2 m-ce Szkoła Podstawowa we Wrzosowej – -61 pkt. (opiekun: mgr Aleksandra Przygódzka)
3 m-ce Szkoła Podstawowa w Hucie Starej B – 55 pkt. (opiekun: mgr Karolina Nowak)
4 m-ce Szkoła Podstawowa nr 15 w Cz-wie Brzeziny – 51 pkt. (opiekun: mgr Marcin Rybiałek)
Na zakończenie najlepsze trzy szkoły otrzymały medale oraz wszystkie szkoły dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali wodę mineralną do picia i pożywne kanapki. Wszystko ufundowane ze środków Gminy Poczesna. Wicedyrektor i koordynator SLS Paweł Wiśniewski w imieniu wójta naszej gminy i dyrekcji szkoły pogratulował wszystkim walki sportowej w duchu fari-play oraz podziękował nauczycielom, opiekunom, kibicom za udział, pielęgniarce Pani Małgorzacie Caban za opiekę medyczną, a kierowcy autobusu gminnego Panu Zbigniewowi Bednarczykowi za bezpieczny transport na zawody.
Po rozegraniu ośmiu zawodów punktacja w tabeli SLS przedstawia się następująco:
1 m-ce SP Poczesna – 30 pkt.
2 m-ce SP Wrzosowa – 23 pkt.
3 m-ce SP Brzeziny – 15 pkt.
4 m-ce SP Huta Stara B – 14 pkt.
Do zakończenia ligi pozostało rozegranie trzech zawodów: Mistrzostw Poczesnej w Piłce Nożnej Chłopców oraz Mistrzostwa Poczesnej w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców.
pw.