logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Wsparcie dla lokalnych inicjatyw

    z dnia: 2021-07-22
Marszałkowski Konkurs „Inicjatywa Sołecka” 2021
         
22 lipca 2021 roku, w Centrum Usług Społecznościowych  w Janowie odbyła się uroczystość podpisania i wręczenia umów przedstawicielom gmin. Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili: wicemarszałek Dariusz Starzycki, członek Zarządu Województwa Śląskiego - Beata Białowąs, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego - Beata Kocik.  

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Poczesna została wyróżniona w gronie beneficjentów i pozyskała środki finansowe na realizację następujących zadań: „Budowa placu zabaw dla dzieci w miejscowości Nierada” oraz „ Zakup strojów ludowych dla Zespołu Folklorystycznego „ Wrzosowianie". Łączna kwota dotacji z budżetu Województwa Śląskiego to 53 514,75.

 W ramach Konkursu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wpłynęło 215 wniosków o udzielenie pomocy finansowej na kwotę 5 388 801,57 zł. Pomoc finansowa w formie dotacji celowej w ramach Konkursu została udzielona 113 zadaniom na łączną kwotę 2 889 504,09 zł. Dzięki otrzymanej pomocy finansowej Gmina Poczesna będzie  mogła jeszcze lepiej realizować zadania, które służą mieszkańcom  i podnoszą atrakcyjność naszych terenów  w województwie śląskim.
Iwona Skorupa