logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Babciu, Dziadku kocham Cię!

    z dnia: 2013-02-01
To przy Dziadkach często stawiamy pierwsze kroki i uczymy się poznawać świat. To Dziadkowie uczą nas tego co w życiu najważniejsze i przekazują nam swoją mądrość, a smak i zapach babcinego ciasta dla wielu z nas jest niezapomnianym wspomnieniem z dzieciństwa.
Babciu, Dziadku kocham Cię!Babciu, Dziadku kocham Cię!

       Tak więc Dzień Babci i Dzień Dziadka to dwa bardzo ważne dni w roku. Oba święta są naprawdę wyjątkowe i powinniśmy spędzić je u boku naszych kochanych Dziadków, aby wyrazić im naszą miłość, szacunek i podziękowanie za ich ogromne serce, cierpliwość

i przekazaną wiedzę.

Tak też było i w naszym przedszkolu. Przez dwa dni świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. W uroczystościach brali udział zaproszeni goście radni  Jolanta Knysak,  Waldemar Kucia i  Ewa Synoradzka, która jest zarazem babcią Antosia i Dominiki z naszej najmłodszej grupy przedszkolnej.

       Dzieci przygotowały gościom piękny program artystyczny, w którym zaprezentowały krótkie inscenizacje, wiersze, piosenki i tańce, a także spektakt pt. „W Betlejem” w wykonaniu grupy starszaków. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków i niejednemu z nich zakręciła się łezka w oku ze wzruszenia. Po występach wnuki zaprosiły dziadków i babcie do wspólnych, pięknych tańców – walca „Nad pięknym modrym Dunajem” i polki. Było wiele wesołych konkursów m.in. Dziadek- majsterkowicz, Babcia – krawcowa oraz zabaw, w których dziadkowie także prezentowali swoje umiejętności i zdolności m.in. gry na instrumentach, i wokalne, śpiewając piosenki ze swojego dzieciństwa. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Na zakończenie wnuki wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom upominki i zaśpiewały wspólnie Sto lat.

                                                                                                                                 Ewa Pietryka