logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

CZWARTE SPOTKANIE Z CYKLU „TWÓJ DZIELNICOWY”

    z dnia: 2012-02-15
13 lutego 2012r. w GCKiR w Poczesnej miało miejsce spotkanie mieszkańców z mł. asp. Zbigniewem Flakiem (dzielnicowym rejonu: Poczesna, Kolonia Poczesna, Zawodzie, Kolonia Borek, Dębowiec). Obecny również był: Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma, Radny sołectwa Poczesna Edward Krzyczmonik, Radna sołectwa Kolonia Poczesna Krystyna Wichniarek, Radna sołectwa Zawodzie, Kolonia Borek, Dębowiec Eulalia Błaszak, sołtys sołectwa Poczesna Maria Nowak, sołtys sołectwa Kolonia Poczesna Jadwiga Strąk, sołtys sołectwa Zawodzie Zofia Mrożek oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej Anita Imiołek.
CZWARTE SPOTKANIE Z CYKLU „TWÓJ DZIELNICOWY”CZWARTE SPOTKANIE Z CYKLU „TWÓJ DZIELNICOWY”
Celem spotkania było przybliżenie roli i znaczenia dzielnicowego w życiu mieszkańców oraz przystępne przekazanie informacji z zakresu następujących obszarów tematycznych:
  • rozpoznawanie zjawisk i zdarzeń mających wpływ na stan porządku i bezpieczeństwa publicznego;
  • realizowanie zadań z zakresu profilaktyki społecznej;
  • ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń;
  • kontrolowanie przestrzegania prawa powszechnie obowiązującego oraz przepisów prawa miejscowego.
Podczas spotkania zadawano dzielnicowemu wiele pytań. Mieszkańców interesowały w szczególności sprawy znikających tabliczek z nazwami ulic oraz niszczeniem wiat przystankowych. Jednym z tematów jaki poruszono podczas tego spotkania było zwiększenie patroli policyjnych na ul. Szkolnej szczególnie w godzinach wieczornych, kiedy to na boisku szkolnym spotyka się młodzież. Mieszańcy zgodnie przyznali, że jedynym rozwiązaniem byłoby umieszczenie kamer, które być może ograniczą niepoprawne zachowania. Wójt Gminy Poczesna zwrócił się do dzielnicowego z prośbą o zwiększenie patroli policyjnych, także na ul. Łąkowej, gdyż szczególnie w weekendy przejeżdżają tą ulicą kłady, które bardzo hałasują odstraszając przy tym zwierzynę łowną oraz płową.
Zebrani zgodnie postulowali o organizowanie kolejnych takich spotkań, które są bardzo ważne dla lokalnej społeczności. Dzielnicowy przychylił się do ich słów i zaapelował jeśli mają oni jakikolwiek problem to mogą zgłaszać się do dzielnicowych.
Następne spotkanie z cyklu TWÓJ DZIELNICOWY” zaplanowane jest w Zespole Szkół w Hucie Starej B 15 marca 2012r. o godz. 17.00