logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Defibrylator dla Ośrodka Zdrowia we Wrzosowej

    z dnia: 2022-08-01
- jest to zakup z budżetu gminy Poczesna.
defibrylatordefibrylator
Defibrylator zwiększy bezpieczeństwo i ułatwi ratowanie ludzkiego życia.
Ośrodek Zdrowia we Wrzosowej – tak jak Ośrodek Zdrowia w Poczesnej i w Nieradzie (z siedzibą w Michałowie) - wchodzi w skład Gminnego Zespołu Ośrodków Zdrowia w Poczesnej. Dzięki tym trzem placówkom dostępność do usług medycznych w gminie Poczesna jest dobra.
W styczniu 2022 roku została powołana nowa dyrektor GZOZ Poczesna – Aneta Sowińska.
Od kwietnia tego roku w Ośrodku Zdrowia we Wrzosowej działa wyremontowany punkt poboru materiałów do badania. Dyrektor GZOZ podpisała nowe umowy kontraktowe. Dzięki temu można było wprowadzić pracę lekarzy do godz. 18.00 Takie dyżury są już w placówkach we Wrzosowej i w Poczesnej, natomiast w placówce, w Nieradzie opieka lekarska jest obecnie od godz. 8.00 do 14.00, ale od 1 września 2022 roku, we wtorki będzie również do godz. 18. Dodać należy, że codziennie w Ośrodkach w Poczesnej i Wrzosowej dyżury pełnią również pediatrzy.
Aneta Nawrot, fot. an


CZEMU SŁUŻY DEFIBRYLATOR?
Serce to jeden z najważniejszych organów. Jego głównym zadaniem jest „pompowanie krwi”, tym samym zapewnienie prawidłowego funkcjonowania całemu organizmowi.
Organ ten pracuje – bez przerwy – przez całe życie, przez 24 godziny na dobę.
Regularne skurcze, a tym samym prawidłowa praca, są możliwe dzięki impulsom elektrycznym, które miarowo pobudzają mięsień do pracy.
Jeśli nagle, z jakiś powodów, praca serca zostanie zatrzymana, to konieczna jest natychmiastowa reanimacja, aby pracę serca jak najszybciej przywrócić. W tym pomóc może: DEFIBRYLATOR – jest to urządzenie medyczne, które daje możliwość – w przypadku zatrzymania – przywrócenia akcji serca.
 
defibrylatordefibrylator
defibrylatordefibrylator
defibrylatordefibrylator
defibrylator
defibrylator
defibrylator