logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Dni Olimpijczyka w TVP Katowice

    z dnia: 2012-05-15
W miniony piątek,w Poczesnej odbyła się regionalna Inauguracja Dni Olimpijczyka. Wielkie święto sportu. Relację przedstawiła Telewizja Katowice.

Do Poczesnej, na spotkanie z uczniami, przybyli znakomici goście. Oprócz władz miejskich i wojewódzkich oraz sportowych działaczy przybyli sportowcy i olimpijczycy.
Dni Olimpijczyka w TVP KatowiceDni Olimpijczyka w TVP Katowice

Młodzież mogła spotkać się i porozmawiać z Aleksandrą Nowak (mistrzyni świata w Teakwon-do), Małgorzatą Rydz (lekkoatletka, olimpijka), Zygmuntem Anczokiem (piłkarz, mistrz olimpijski z Monachium), Jerzym Brzęczkiem (wicemistrz olimpijski z Barcelony) oraz Rafałem Malczewskim z „Włókniarza”.

Było jak na prawdziwej olimpiadzie: wniesiono flagę, sztafeta przekazała ogień, od którego zapalono znicz. Wysłuchano Olimpijskiego Hymnu i odczytano Apel Olimpijski. Najbardziej oczekiwanym momentem było wręczenie Pierwszych Kółek Olimpijskich. Dla najbardziej zasłużonych w Gminie dla sportu.

www.tvp.pl/ - Dni Olimpijczyka w TVP Katowice

an