logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Dobra muzyka i świetni artyści zgromadzili tłumy

    z dnia: 2012-07-23
W Krainie Uśmiechu – taki był tytuł sobotniego koncertu, który odbył się w Centrum Kultury w Poczesnej. Prowadził go znany śpiewak operowy - Kazimierz Kowalski. Koncert odbywał się ma letniej scenie. Pogoda dopisała, publiczność także.
Dobra muzyka i świetni artyści zgromadzili tłumyDobra muzyka i świetni artyści zgromadzili tłumy

 

W minioną sobotę w Poczesnej odbyły się dwie duże imprezy. Około godziny 13.30 rozpoczęło się XXII Ogólnopolskie Kolarskie Kryterium Uliczne. Kilka ulic, aż do godziny 19 było zamkniętych. Ale to nie zraziło wielbicieli muzyki operowej. O godzinie 17 w Centrum Kultury w Poczesnej rozpoczął się koncert „W krainie uśmiechu”. Artyści – prowadzący program Kazimierz Kowalski, grająca na fortepianie Ewa Szpakowska oraz gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej, przedstawili publiczności najbardziej znane utwory z takich m.in. dzieł jak: Baron Cygański, Cyrulik Sewilski czy Carmen.

 

- Wokół nas coraz więcej muzyki i utworów – powiedziałbym – nie najwyższych lotów. Nie twierdzę, że nie powinno jej w ogóle być, ale trzeba ludziom przybliżyć klasykę i pokazać całe jej piękno. Przekonać ludzi do utworów, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie – wyznał Kazimierz Kowalski.

 

Okazało się, że miłośników dobrej muzyki wcale nie jest mało. Zainteresowanie sobotnim koncertem było tak wielkie, że trzeba było dostawiać ławki i stoły.

 

Wszyscy uznali, że impreza była znakomita. Zadowoleni byli artyści, organizatorzy, a przede wszystkim publiczność, która na sobotni koncert przyjechała nie tylko z Poczesnej i okolic, ale również z Częstochowy.

 

Patronat honorowy nad imprezą objął wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma.

 

an