logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Dystrybucja węgla

    z dnia: 2022-12-09
dla mieszkańców Gminy Poczesna.
wegielwegiel
Gmina Poczesna w trosce o dobro mieszkańców naszej Gminy, przystąpiła do realizacji dystrybucji węgla zgodnie z  ustawą z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.
Wnioski mogą składać osoby, którym został przyznany dodatek węglowy.
Pojedyncze gospodarstwo domowe w okresie od listopada 2022r. do 15 kwietnia 2023 r. może złożyć wniosek na 3 tony węgla. Maksymalnie 1,5 t do końca bieżącego roku oraz pozostałą ilość do 30 kwietnia 2023r. Sprowadzony węgiel pochodzi z polskich kopalń: Piast Ziemowit Ruch Wola, KWK Mysłowice – Wesoła, KWK Row Ruch Marcel. Dostarczany węgiel charakteryzuje się wysoką kalorycznością.
Wszyscy zainteresowani mieszkańcy, którzy złożą wniosek do 15 grudnia 2022r. będą mieć dostarczony węgiel w bieżącym roku. Mieszkaniec ma wybór spośród sortymentu: groszek, kostka, orzech w cenie 1930 zł/t z transportem do nabywcy.
Węgiel dostarczany jest przez Skład Opału Carbo-Pol Marcin Sałata, Brzeziny Kolonia ul. Topolowa 16.
O zakup nie mogą ubiegać się te gospodarstwa domowe, które kupiły już węgiel na zasadach preferencyjnych (np. poprzez sklep PGG lub inne) w cenie niższej niż 2000 zł za tonę.
 
 Z poważaniem Wójt Gminy Poczesna
 Krzysztof Ujma


zam. an
 
wegielwegiel
wegielwegiel
wegiel
wegiel