logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Dzieci dzielnie sadziły drzewa

    z dnia: 2012-10-29
W ramach akcji Urzędu Gminy Poczesna i Leroy Merlin, w piątek wójt Gminy – Krzysztof Ujma wraz z dyrektorem naszego Leroy Merlin – Włodzimierzem Wojtasiakiem oraz dziećmi z przedszkola w Hucie Starej B i pracownikami sklepu, sadzili krzewy.  
Dzieci dzielnie sadziły drzewaDzieci dzielnie sadziły drzewa

Ta proekologiczna akcja zaczęła się kilka tygodni temu i trwać będzie do końca roku. Składa się z kilku elementów. Jej głównym założeniem było dosadzenie drzew lub krzewów na terenie Gminy Poczesna. Najpierw zostało wytypowanych pięć miejsc, spośród których mieszkańcy wytypowali to jedno. Uznali, że najwłaściwiej będzie upiększyć osiedle w Hucie Starej B.

Specjaliści z Leroy Merlin obejrzeli miejsce, skontaktowali się z zarządca terenu. Po wnikliwych analizach okazało się, że w miejscu, które najlepiej nadawałoby się do obsadzenia nim drzew, będę przeprowadzane prace. Dlatego rada w radę uznano, że na razie nowe krzewy zostaną posadzone na terenie przedszkola, które to mieści się na terenie osiedla.

- Ale sprawa nie jest zamknięta – mówią przedstawiciele Leroy Merlin. - Po zagospodarowaniu osiedla, zawsze jeszcze do sprawy można wrócić.

W piątek wójt Gminy i dyrektor Leroy Merlin, uzbrojeni w szpadle zajęli się pracami ogrodniczymi. W tej pracy dzielnie pomagały im przedszkolaki. Przede wszystkim dając dobre rady jak krzew powinien być posadzony, czy w doniczce czy bez, czy jest prosto, czy wymaga jeszcze trochę ziemi...

Już wkrótce – w ramach tej samej Akcji – uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego „Drzewo w mojej wyobraźni”.

an