logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

FERIE W GMINIE POCZESNA

    z dnia: 2012-02-08
Rozpoczął się drugi tydzień ferii zimowych. Młodzi mieszkańcy naszej gminy uczestniczą w różnego rodzaju formach zajęć przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji. 28 stycznia w Świetlicy w Brzezinach Nowych odbyła się trzecia edycja Turnieju o Białego Misia w tenisie stołowym; w świetlicy w Bargłach turniej ten odbył się 4 lutego. 31 stycznia o Białego Misia walczyli też zainteresowani grą w warcaby 100 - polowe w świetlicy środowiskowej w Słowiku.
FERIE W GMINIE POCZESNAFERIE W GMINIE POCZESNA
Program zajęć w świetlicach w okresie ferii obejmuje również ogniska z kiełbaskami, zajęcia kulinarne oraz zajęcia stałe – plastyczne i teatralne. Centra Kształcenia we Wrzosowej i w Hucie Starej B działają zgodnie z harmonogramem i nie narzekają na brak zainteresowanych.
Pierwszy tydzień ferii upłynął pod hasłem zabawy oraz ciekawych wyjazdów. I tak 1 lutego w GCKIiR sala zajęć zamieniła się w Łysą Górę, na którą zleciały się czarownice, wiedźmy, wampiry i nietoperze. W te dość upiorne postacie wcieliły się dzieci i niektórzy rodzice, aby spotkać się na dorocznym balu dla zespołów tanecznych działających w naszej gminie. Zabawa była przednia, przygotowane konkursy i wspaniała atmosfera gwarantowały niezapomniane wrażenia. W tym samym dniu 36 – osobowa grupa dzieci i młodzieży uczestniczyła w wyprawie do parku wodnego w Tarnowskich Górach. Dla najmłodszych został zorganizowany wyjazd do Magicznej Krainy w Częstochowie. Współorganizatorem obu wyjazdów był Wójt Gminy Poczesna – grupy skorzystały z bezpłatnego transportu gminnym autobusem. Od wczoraj trwa zimowisko dla 40 – osobowej grupy, zorganizowane w Ślemieniu w powiecie żywieckim. Jak donoszą uczestnicy – śniegu po pas, góry piękne, warunki komfortowe a program niezwykle atrakcyjny: zajęcia taneczne, plastyczne, integracyjne, muzyczne i teatralne. Kadrę zimowiska stanowią instruktorzy artystyczni GCKIiR.
Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym udało się zorganizować i uruchomić lodowisko w sołectwie Korwinów. Obiekt powstał na placu zabaw przy pałacyku. Materiały do powstania tegoż lodowiska przekazał Wójt Gminy Poczesna. Przy zaangażowaniu sołtysa, radnych oraz mieszkańców lodowisko zostało wykonane. Tym bardziej się cieszymy bo przed nami jeszcze tydzień zimowych ferii szkolnych, dzieci i młodzież będą miały dodatkową atrakcję.
Podobne lodowisko funkcjonuje również w sołectwie Wrzosowa.