logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

FESTYN LOKALNY W HUCIE STAREJ B

    z dnia: 2012-06-05
2 czerwca bieżącego roku na Placu Olimpii w Hucie Starej B odbył się Festyn Lokalny z cyklu

Lato w Poczesnej 2012 pod hasłem „Lato z książką”. Festyn odbył się pod patronatem Wójta Gminy Poczesna, który był obecny na tej uroczystości.
FESTYN  LOKALNY  W  HUCIE  STAREJ  BFESTYN  LOKALNY  W  HUCIE  STAREJ  B

Festyn rozpoczął się o godzinie 16 powitaniem przybyłych gości. W części artystycznej zaprezentowały się: dzieci z Przedszkola Publicznego i młodzież z Zespołu Szkół w Hucie Starej B, Szkoła Tańca Towarzyskiego - „Grand Dance”, Dziecięcy Zespół Tańca Estradowego - „Błysk”, Zespół Tańca Estradowego - „Takt”,  Zespół Folklorystyczny - „Wrzosowianie”  oraz  Zespół Taneczny - „Tęcza”.
Oprócz występów były także inne atrakcje dla dzieci młodzieży i dorosłych, takie jak: dmuchańce, pokaz Policji Konnej, pokaz sprzętu policyjnego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, przejazd bryczką, jazda na kucyku, przejazd kładem, malowanie włosów i buzi, duża i mała trampolina, stoisko z doświadczeniami fizyko-chemicznymi, stoisko promujące Gminną Bibliotekę w Poczesnej, filia w Hucie Starej B oraz galeria prac dzieci z Przedszkola Publicznego w Hucie Starej B. Hasło tegorocznego cyklu - Lato w Poczesnej 2012 „ Lato z książką” pozwoliło zaakcentować udział dzieci z Przedszkola Publicznego w Hucie Starej B w XI Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom (1-7 czerwca)

w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Organizatorzy zapewnili również kawiarenki i stoiska oferujące grilla, bigos, chleb ze smalcem, gofry, watę cukrową i ciasta.
Małgorzata Kocielińska, Hanna Rybak