logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Gmina Poczesna

    z dnia: 2024-02-21
przy współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w 2024 roku po raz trzeci przystąpiła do Programu „Korpus Wsparcia Seniorów”.
opaskiopaski
W 2022 roku  40 osób korzystało z opasek elektronicznych i  całodobowo byli monitorowani przez Centrum Teleopieki.
     Cieszy nas fakt, że wśród mieszkańców Gminy Poczesna rośnie świadomość i przekonanie do takiej formy wsparcia. Obecnie złożono zapotrzebowanie do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego  na zakup kolejnych opasek aby zapewnić wsparcie i bezpieczeństwo kolejnym seniorom.  Opaski w naszej ocenie zdały egzamin, gdyż nasi mieszkańcy na podstawie przedstawionego raportu z Centrum Teleopieki w 2023 roku korzystali z pomocy służb medycznych na odległość 267 razy, przy czym  jedna interwencja  służb medycznych była w miejscu zamieszkania pacjenta. Na uwagę zasługuje fakt, iż w gminie Poczesna mieszkańcy są coraz bardziej otwarci na nowe formy wsparcia.
         Jeżeli Śląski Urząd Wojewódzki przychyli się do naszego wniosku to 65 osób będzie mogło korzystać z tej formy pomocy w bieżącym roku.
           Jesteśmy jedną z nielicznych gmin w Polsce realizujących ten program.
Dumni jesteśmy, że Gmina Poczesna w różnych prestiżowych rankingach gdzie oceniana jest działalność samorządów miast, jakość życia mieszkańców, stan środowiska, rozwój ekonomiczny gminy, stabilność finansów publicznych, skuteczność władz samorządowych w różnych dziedzinach, w tym w pozyskiwaniu środków zewnętrznych.  Gmina Poczesna oceniana jest bardzo wysoko np.: w roku 2021 w prestiżowych rankingach Gazety "Rzeczpospolita" na 1533 gmin wiejskich, gmina Poczesna zajęła 50 miejsce w Polsce i pierwsze miejsce w powiecie częstochowskim. Za rok 2022 w rankingu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej na 150 gmin województwa śląskiego zajęła 50 miejsce, a 1 miejsce w powiecie częstochowskim. To świadczy o dłużej skuteczności całego samorządu gminy Poczesna tj.: radnych, sołtysów, rad sołeckich, stowarzyszeń takich jak OSP oraz Wójta Gminy Poczesna – Krzysztofa Ujmy
 
Elżbieta Różycka, Kierownik GOPS .


zam. an