logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Gmina Poczesna jest liderem w działaniach

    z dnia: 2024-04-05
101 km trasy rowerowej na obszarze Subregionu Północnego Województwa Śląskiego.
powiatpowiat
W Starostwie Powiatowym w Częstochowie została podpisana umowa o partnerstwie na rzecz realizacji projektu pn.” Budowa trasy rowerowej na obszarze Subregionu Północnego Województwa Śląskiego oznaczonej symbolem 609”.
 
Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027 (alokacja Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych).
Głównym celem projektu jest realizacja inwestycji w zakresie rozwoju infrastruktury rowerowej i promocji transportu niskoemisyjnego. Trasa nr 609 obejmuje województwa: śląskie, małopolskie, łódzkie.
Jej przebieg na obszarze Subregionu Północnego prowadzi przez następujące Gminy: Blachownia, Częstochowa, Kamienica Polska, Kłobuck, Konopiska, Lipie, Myszków, Opatów, Poczesna, Popów, Poraj, Wręczyca Wielka, Żarki.
Trasa będzie wynosić 84 kilometry. Należy podkreślić, że w samej Gminie Poczesna trasa swoim przebiegiem obejmie 9,8 km.
Wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma od lat zabiegał, z uporem o tę trasę rowerową i umożliwienie cyklistom uprawiania sportu. Gmina Poczesna jest inicjatorem powstania trasy rowerowej 609.
Trasa nr 609 (podobnie jak dwie kolejne planowane trasy oznaczone nr 6 oraz 17), zostanie zaprojektowana i wykonana zgodnie z założeniami i wytycznymi zawartymi  w Regionalnej Polityce Rowerowej wraz z planem sieci regionalnych tras rowerowych dla Województwa Śląskiego.
W ramach tej trasy rowerowej planuje się także m.in. budowę infrastruktury rowerowej.
 
zam. an