logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Jurajski Produkt Roku 2012

    z dnia: 2012-12-08
Gmina Poczesna otrzymała statuetkę i tytuł: Jurajski Produkt Roku 2012 za kompleks edukacyjno sportowy w Poczesnej. Zgłosiła go razem z „Przemysłówką”. Uroczystość wręczenia odbyła się w piątek, w klubie „Politechnik”. Statuetkę i gratulacje odebrał wójt Krzysztof Ujma wraz z prezesem „Przemysłówki”.
Jurajski Produkt Roku 2012Jurajski Produkt Roku 2012

Konkurs już po raz dwunasty został zorganizowany przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Częstochowie. W kategorii produkt bądź usługa budowlana było aż dziewięć zgłoszeń. Dlatego komisja miała bardzo trudny orzech do zgryzienia. W końcu postanowiła przyznać trzy równorzędne nagrody. Pierwsza trafiła do Gminy Poczesna i Cz.P.B.P Przemysłówka S.A. - za szkołę podstawową i salę gimnastyczną dla Zespołu Szkół w Poczesnej. Kolejną statuetkę otrzymały: UNIBEP S.A., TAMEX OBIEKTY SPORTOWE S.A., SPAK Studio Projektowe Anny Kasprzyk, WPI WUDIMEX Sp. z.O.o. - za halę sportową przy ul. Żużlowej w Częstochowie. Trzecią z nagród odebrała Gmina Olsztyn - za rewitalizację rynku w Olsztynie.

Statuetkę wręczył przewodniczący komisji – Grzegorz Lipowski: - Całe szczęście, że Izba przygotowała dwie statuetki, bo tak to w jeden tydzień musiałaby ona stać w Poczesnej, a w drugi w Przemysłówce. Ale byście się najeździli do siebie… – mówił Grzegorz Lipowski podczas ceremonii wręczania.

Realizacja kompleksu edukacyjno-sportowego w Gminie Poczesna, jest największą - do tej pory - w historii Gminy inwestycją. Jej całkowity koszt przekroczył kwotę 17 milionów złotych.

         Plany tej szkolno-sportowej inwestycji powstawały od 2005 roku. Natomiast prace budowlane pierwszej części całej inwestycji, czyli szkoły podstawowej, rozpoczęły się 8 marca 2010 roku. Budowa postępowała szybko. Już w roku szkolnym 2011/2012 – dzieci rozpoczęły naukę w nowych, nowoczesnych i bardzo estetycznych pomieszczeniach. Do budowy szkoły zostały użyte najlepsze i najnowocześniejsze materiały. Zwieńczeniem całej inwestycji oświatowo-sportowej, jest nowoczesna sala gimnastyczna. Jej uroczyste otwarcie odbyło się 13 września tego roku. Sala jest nowoczesnym obiektem spełniającym wszystkie standardy bezpieczeństwa.

- Najbardziej cieszy mnie to, że nasi mieszkańcy, jeszcze przed otwarcie sali przychodzi do mnie i pytali, kiedy będą mogli zagrać w piłkę – mówił w wywiadzie dla telewizji Orion, Krzysztof Ujma. – Sala sportowa to także wspaniały obiekt na koncerty. Doskonała akustyka i system nagłośnienia. Na otwarciu wystąpił śpiewak operowy Juliusz Niemcewicz. A 11 stycznia 2013 roku mamy koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich z zespołem, na który serdecznie zapraszam.

Piątkową imprezę wręczenia statuetek i tytułów w „Politechniku” prowadził częstochowski aktor Adam Hutyra. Po części oficjalnej goście mogli zobaczyć przedstawienie Teatru Włodzimierza Kucy.

an

Jurajski Produkt Roku w telewizji ORION