logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Kolejny, nowy sprzęt

    z dnia: 2023-02-06
dla Ośrodka Zdrowia w Nieradzie z siedziba w Michałowie.
defibrylatordefibrylator
Ostatnimi czasy w Ośrodku Zdrowia w Nieradzie został otwarty punkt pobrań materiałów do badań laboratoryjnych. Placówka została również doposażona w skaner żył (jest to sprzęt ułatwiający m.in. pobieranie krwi i iniekcje dożylne) oraz w nowe, nowoczesne urządzenie do wykonywania EKG.
Teraz doszedł jeszcze defibrylator AED iPAD CU SP0. Jest to w pełni zautomatyzowany, prosty w obsłudze sprzęt, stosowany u pacjenta, u którego wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca. Szybkie zastosowanie defibrylatora (w oczekiwaniu np. na karetkę) może uratować życie. Urządzenie, które zostało kupione dla placówki w Nieradzie może być stosowane zarówno u dorosłych pacjentów jak również u dzieci.
Defibrylator został kupiony ze środków pochodzących z budżetu gminy Poczesna (w ramach funduszu sołeckiego). Dyrektor GZOZ Poczesna – Aneta Sowińska jest wdzięczna Wójtowi – Krzysztofowi Ujmie oraz samorządowcom – za życzliwość, zrozumienie i przychylność, z jaką – za każdym razem - spotyka się, gdy inwestuje i doposaża placówki medyczne.
Podziękowania należą się również Radzie Sołeckiej – Nierada oraz sołtysowi – Jarosławowi Kmieciowi.
Aneta Nawrot, fot. Aneta Sowińska
zam. an
 
defibrylatordefibrylator
defibrylatordefibrylator
defibrylatordefibrylator
defibrylator
defibrylator
defibrylator