logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Mistrz Jerzy Kędziora na „Uczcie mistrzów”

    z dnia: 2012-11-29
Mieszkający w Poczesnej, światowej sławy artysta-rzeźbiarz,  Jerzy Kędziora  odniósł kolejny sukces. Został zaproszony na „Ucztę u mistrzów”.
Mistrz Jerzy Kędziora na „Uczcie mistrzów”Mistrz Jerzy Kędziora na „Uczcie mistrzów”

Jest to artystyczny projekt, któremu patronuje Zarząd Główny Związku Polskich Artystów Plastyków. Do projektu zostało zaproszonych stu – wytypowanych wcześniej przez komisję artystyczną – uznanych plastyków z Polski i świata. Wśród nich jest – Jerzy Kędziora. Na wystawie, na której pokazane są prace zaproszonych Mistrzów, jest także jedna z rzeźb balansujących naszego  rzeźbiarza.

Zamysł artystycznego projektu nie idzie jedynie w stronę prezentacji dzieł, ale  również profesjonalnej dyskusji o sztuce.  Artystyczne spotkania, na których spotykają się Mistrzowie, zostały zaplanowane na 30 listopada oraz 7 i 14 grudnia. Organizatorzy tego artystycznego przedsięwzięcia uważają, że ekspozycje połączone z dyskusjami i prelekcjami  lepiej pomogą zrozumieć dzieła artystyczne, a niejednokrotnie pomogą odnaleźć, poznać i zobaczyć „coś” więcej.

„Uczta u mistrzów” zorganizowana została w Krakowie.

opr. an