logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Niezapomnianym koncertem finałowym

    z dnia: 2022-09-30
i wręczeniem dyplomów oraz nagród zakończył się Finałowy etap 28. Regionalnego Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza w Koszęcinie. ZF „Wrzosowianie” z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej zdobył zaszczytne II miejsce w Finałowym etapie Przeglądu Pieśni.
wrzosowianiewrzosowianie
25 września 2022 roku w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” odbyły się przesłuchania wszystkich zespołów, które zakwalifikowały się do Finałowego etapu 28. Regionalnego Przegląd Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza.
Organizatorami przeglądu byli: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Związek Górnośląski i Telewizja TVS, przy współpracy placówek kultury samorządów lokalnych.
Przegląd jest festiwalem różnorodności pod względem doboru repertuaru, a uczestników „Śląskiego Śpiewania” niezmiennie jednoczy zainteresowanie pieśnią śląską, chęć podtrzymania tradycji muzycznej, radość ze wspólnego śpiewania, pielęgnowanie tradycji śpiewaczych regionu śląskiego i prezentacja śląskich pieśni ludowych.
Tegoroczny Przegląd miał charakter dwuetapowy. Pierwszy z nich realizowany był w formule online. Uczestnicy mieli za zadanie nagrać swoje prezentacje wokalno-instrumentalne i przesyłać je do Organizatora w formie audio-video. Po zakwalifikowaniu się do koncertu finałowego Zespół Folklorystyczny ”Wrzosowianie” zdobył zaszczytne II miejsce w Finałowym etapie Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza w Koszęcinie. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie wykonawcom, instruktorom: Justynie Wilk, Katarzynie Nowickiej, Elżbiecie Barteckiej - składamy serdeczne podziękowania za akompaniament Annie Jaśkiewicz, która jest jednym z założycieli zespołu obok Mariana Kołodzieja i Justyny Wilk oraz instruktorem śpiewu i akompaniatorem.
Iwona Skorupa; fot. Lidia Golis
 
wrzosowianiewrzosowianie
wrzosowianiewrzosowianie
wrzosowianiewrzosowianie
wrzosowianiewrzosowianie
wrzosowianiewrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie