logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Nowy akcelerator Versa HD

    z dnia: 2021-08-19
w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Parkitce.
akceleratorakcelerator
W poniedziałek 16 sierpnia odbyło się uroczyste przekazanie nowego sprzętu, dzięki któremu w Zakładzie Radiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Parkitce, będzie można leczyć najbardziej skomplikowane schorzenia nowotworowe.
Nowy akcelerator został pozyskany dzięki realizacji zadania pod nazwą: "Doposażenie zakładów radioterapii - wymiana akceleratora w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie". Obejmowało ono: adaptację pomieszczeń w celu instalacji nowego akceleratora (wielobranżowe roboty budowlane, projekt budowlany, projekt osłon radiologicznych), zakup akceleratora, modernizację istniejącej linii terapeutycznej zapewniającej pełna integrację w zakresie wymiennego wykorzystania akceleratorów (nowego i posiadanego przez Szpital).
Wartość całej inwestycji to: 9.580.380,00 zł., w tym: 8.000.000,00 zł. - środki Ministerstwa Zdrowia, 1.000.000,00 zł. - środki Województwa Śląskiego, natomiast 580.380,00 zł., to  środki własne Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.
Na uroczystości obecni byli m.in.: duchowieństwo, parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz województwa śląskiego. Nie zabrakło władz powiatowych, samorządowych, wójtów z terenu powiatu kłobuckiego i częstochowskiego. Wśród gości był Wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma
an
 
 
ZAKŁAD RADIOLOGII,
funkcjonuje w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Bialskiej. Powstał w 2005 roku. Dziennie w Zakładzie przyjmowanych jest kilkudziesięciu pacjentów. Placówka jest na bieżąco modernizowana, unowocześniana i wyposażana w nowoczesny sprzęt diagnostyczno-terapeutyczny.
 
 
 
 
zam. an
 
akceleratorakcelerator
akceleratorakcelerator
akceleratorakcelerator
akceleratorakcelerator
akceleratorakcelerator
akcelerator
akcelerator
akcelerator
akcelerator
akcelerator