logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Nowy układ komunikacyjny

    z dnia: 2024-07-01
od 1 lipca 2024 r.
rozklad jazdyrozklad jazdy
Zostanie wprowadzony w częstochowskiej sieci komunikacyjnej nowy układ tras i rozkładów jazdy, opracowany na podstawie badań frekwencji na liniach MPK. Zostaną również skorygowane czasy przejazdów, które mają na celu poprawę punktualności i zwiększenie atrakcyjności transportu zbiorowego. W związku z powyższym, nastąpi zmiana rozkładów jazdy WSZYSTKICH LINII autobusowych w Częstochowie. Poniżej szczegóły – linia po linii.
 
Linia nr 14
Trasa z Rząsawy na Malowniczą i do Nierady pozostaje bez zmian. Nastąpi korekta czasów pomiędzy przystankami, co spowoduje niewielkie przesunięcia godzin odjazdów. Ponadto kursy z Rząsawy po godzinie 14 i 15 w dni robocze szkolne i wakacyjne zostaną przesunięte o 3-4 minuty później, niż dotychczas.
 
Linia nr 19
Trasa tej linii ulegnie diametralnej zmianie. Będzie ona kursować codziennie co 60 minut, na ulicy Ikara będąc uzupełnianą w godzinach szczytu w dni robocze dodatkowymi kursami linii 26. Trasa zmienionej „dziewiętnastki” jest następująca: ŻABINIEC – Ikara – św. Rocha – Rynek Wieluński – Aleja Jana Pawła II – Popiełuszki – Pułaskiego – Sobieskiego – Aleja Wolności – Rondo Mickiewicza – 1 Maja – Aleja Bohaterów Monte Cassino – Piastowska – Sabinowska – Jagiellońska – Bór – Korkowa – Brzeziny-Kolonia – BRZEZINY.
Uwaga: w dni robocze w godzinach szczytu oraz w soboty rano, część kursów po obsłużeniu przystanku BRZEZINY zawróci do Brzezin-Kolonii i pojedzie prosto do Wrzosowej, Huty Starej B, Huty Starej A i Poczesnej, kończąc kursy na przystanku POCZESNA BOCIANIA GÓRKA (zastępując tam linię nr 15).
 
Linie podmiejskie nr 53, 65 i 68
Ich trasy z gminy Poczesna pozostają bez zmian, a w Częstochowie nadal będą się kończyć na przystanku ZAJEZDNIA MPK. Możliwe są minutowe przesunięcia kursów na skutek zmiany czasów przejazdów.
 zam. an