logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Od dnia 2 października 2022 r.

    z dnia: 2022-10-02
jednostka OSP Huta Stara A rozpoczęła akcję informacyjno - edukacyjną „CZAD – cichy zabójca! Plakaty informacyjne zostaną rozmieszczone na terenie Gmina Poczesna.
czadczad
W tegorocznej edycji akcji zachęcamy do zwrócenia uwagi na właściwą eksploatację urządzeń grzewczych jak i poprawną wentylację przy ich użytkowaniu.
Niejednokrotnie w domach, firmach widzimy zatkane uszczelnione kratki wentylacyjne co może w dużym stopniu przyczynić się do tragedii. Jeśli widzisz u kogoś taka sytuację, nie bój się zwrócić uwagi, aby wentylacja w pomieszczeniach, w których zachodzi proces spalania była drożna. Przyczyną tragedii może być niewiedza, zaniedbanie, czy wadliwa instalacja odprowadzania spalin. Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób.
Rozpoczął się sezon grzewczy a wraz z nim wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć osób tlenkiem węgla (czadem) z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych. Prawo zobowiązuje zarządców oraz właścicieli budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz jednorodzinnych, do przeprowadzania kontroli instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych i kominowych co najmniej raz w roku.
Zachęcamy do zakupu czujki czadu. Jest to niewielkie urządzenie, które może uratować życie.
Partnerem naszej akcji jest Fundacja Eltrox Razem Bezpieczniej
➡️Prosimy o udostępnianie naszej akcji aby dotarła do jak największej ilości osób.⬅️
#czad #czadcichyzabójca #stopCZAD #OSP #PSP #czujnikczadu #tlenekwęgla
  


zam. an