logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

OSP w Bargłach ma nowy sztandar

    z dnia: 2012-07-09
Uroczystość przekazania odbyła się, w sobotę, 7 lipca w Bargłach przy OSP.
OSP w Bargłach ma nowy sztandarOSP w Bargłach ma nowy sztandar

Nowy sztandar ufundowany został m.in. przez wójta Gminy Poczesna – Krzysztofa Ujmę i Koło Gospodyń Wiejskich w Bargłach.

- Dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że ta uroczystość mogła się dzisiaj odbyć – mówił Dariusz Szyja, komendant OSP Bargły.

- Praca strażaka jest niezwykle ciężka i odpowiedzialna. Wiedzą o tym wszyscy, którzy podjęli się jej wykonywania. Strażak jadąc na akcje zawsze ryzykuje swoim zdrowiem, a nie jednokrotnie i swoim życiem – mówił podczas uroczystości Krzysztof Ujma. - Dlatego drodzy strażacy, z całego serca życzę wam tyle samo wyjazdów co powrotów i aby z tych akcji zawsze wracała cała i zdrowa załoga.

Nowy sztandar znalazł miejsce w remizie. Stary – w izbie pamięci, w świetlicy Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Bargłach.

Na strażackich uroczystościach obeni byli – oprócz przedstawicieli pocześniańskiego samorządu – radni, oraz goście. Wśród nich m.in. dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Stanisław Gmitruk, wiceprezes Wojewódzkiego Zarządu OSP – Ireneusz Skubis oraz zastępca komendanta Straży Pożarnej w Częstochowie – Janusz Benduch. Nie zabraklo też mieszkańców.

Imprezę prowadziła dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poczesnej – Anita Imołek. Po części oficjanej, na scenie – głównie tańcząc – zaprezentowały się dzieci i młodzież pocześniańskiego Centrum Kultury.

an