logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Podsumowanie Roku Janusza Korczaka

    z dnia: 2013-02-01
Dzieci z Przedszkola Publicznego w Hucie Starej B  wzięły udział w zajęciach pod hasłem „ Chociaż lat niewiele mamy, swoje prawa znamy”.
Podsumowanie Roku Janusza KorczakaPodsumowanie Roku Janusza Korczaka

Przeprowadzone zajęcia były podsumowaniem całorocznego przedsięwzięcia pod tym samym tytułem z zakresu poznawania praw zawartych w Konwencji Praw Dziecka, którego realizacja zbiegła się w czasie z obchodami Roku Janusza Korczaka. Podczas zabaw integracyjnych i dydaktycznych dzieci odpowiadały na pytania dotyczące postaci Janusza Korczaka – kim był, czym się zajmował i co wspólnego ma osoba Janusza Korczaka z prawami dzieci. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat swoich praw, dokumentów w, których są zapisane i instytucji stojących na straży tych praw oraz osób, u których mogą szukać pomocy, gdy ich prawa są łamane. Spotkanie zakończyło się pracą plastyczną, w której dzieci przedstawiły na rysunkach odpowiedź  na pytanie „ Jakie prawo jest według Ciebie najważniejsze?”. Pomimo trudności tematu przedszkolaki wykazały się dużą świadomością swoich praw i wiedzą na ich temat dobrze się wspólnie przy tym bawiąc.