logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Polska-Grecja. Kibice w gotowości

    z dnia: 2012-06-08
Godzina 18. Stadion Narodowy w Warszawie – pierwszy mecz Euro 2012. Polska-Grecja.
Polska-Grecja. Kibice w gotowościPolska-Grecja. Kibice w gotowości

Do stolicy, oraz miast gdzie rozgrywane będą mecze, kibice przybywają już od kilku dni. Nie wszyscy jednak mają możliwość obejrzenia meczów na stadionie. Ale mają inne pomysły, na wspólne przeżywanie sportowych zmagań. Jedni umawiają się na wspólnego grilla w ogrodzie (w razie deszczu – pozostaje telewizor w salonie). Inni myślą o wyjściu z domu. Stąd większość właścicieli pubów, kawiarenek, restauracji, ogródków piwnych – wystawia telewizory i informuje: „U nas można oglądać Euro 2012.”

Mecze można też wspólnie oglądać w tak zwanej „strefie kibica” . Najbliższa – od Poczesnej – jest w Częstochowie, na placu m. Władysława Biegańskiego. Miejsca do siedzenia i wielki telebim.

- Wstęp do strefy jest bezpłatny – informuje Włodzimierz Tutaj, szef biura prasowego Urzędu Miasta Częstochowy. - Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że ilość miejsc jest ograniczona.

Częstochowska strefa kibica może pomieścić ok. tysiąca osób. Planuje się, że kibice wpuszczani będą do niej od ok. godz. 16.

Jeśli okaże się, że zaczyna brakować miejsc, służby porządkowe mogą przestać wpuszczać chętnych. Organizatorzy przestrzegają też przed wnoszeniem do strefy kibica niebezpiecznych narzędzi a także alkoholu oraz napojów w szklanych opakowaniach i puszkach. Wszystko będzie rekwirowane.

an

 

Mecze

Dzisiaj – 8 czerwca

godz. 18: Polska-Grecja

godz. 20.45: Rosja-Czechy

 

Wtorek – 12 czerwca

godz. 18: Grecja-Czechy

godz. 20.45: Polska-Rosja

 

Sobota – 16 czerwca

godz. 20.45: Polska-Czechy

godz. 20.45: Grecja-Rosja