logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Pomagamy potrzebującym!

    z dnia: 2021-08-24
W związku z bardzo trudną sytuacją życiową mieszkańca naszej gminy zostały podjęte przez Urząd Gminy i GOPS w Poczesnej działania zmierzające do poprawy jego sytuacji.
pomocpomoc
Dotychczasowy budynek w którym zamieszkiwał  nie nadawał się do dalszego użytkowania. Stan techniczny budynku zagrażał zdrowiu i życiu mieszkańca.
W związku z powyższym zostały zaproponowane różne rozwiązania.
Mieszkaniec wyraził zgodę na zakup pomieszczenia mieszkalnego, który byłby usytuowany na jego posesji.
Następnie zostały podjęte działania – zgodnie z prawem - mające na celu  wybranie najkorzystniejszej oferty cenowej  oraz przygotowanie dokumentacji niezbędnej do usytuowania mieszkania.
Po wyłonieniu odpowiedniej oferty, pomieszczenie mieszkalne zostało zakupione przez Urząd Gminy w Poczesnej i na podstawie umowy najmu przekazane mieszkańcowi do użytkowania. GOPS w Poczesnej  partycypował w kosztach transportu i montażu. Od 17 sierpnia nowy lokal mieszkalny jest już w użytkowaniu.
Godny podkreślenia jest fakt, że we wszystkie działania włączały się bezinteresownie osoby, które poświęcały swój czas, użyczały sprzętów. Dzięki temu, znacznemu skróceniu uległ czas od momentu zakupu do zamieszkania.
 
Beata Gajewska-Robakowska, GOPS Poczesnazam. an
 
pomocpomoc
pomocpomoc
pomocpomoc
pomoc
pomoc
pomoc