logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Pomysłodawca festiwalu „ Tydzień Ziemi”, pasjonat fotografii, podróżnik, geograf spotkał się z dziećmi i młodzieżą.

    z dnia: 2019-05-14
Spotkanie autorskie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Poczesnej.

14 maja 2019 roku w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Kowalczykiem. Na spotkaniu obecny był Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma, Przewodnicząca Rady Gminy Poczesna - Iwona Choła, Radna obwodu Nowa Wieś, Przewodniczącą Komisji Oświaty ,Sportu i Rekreacji - Halina Synakiewicz, Radne obwodu Wrzosowa - Danuta Woźniakowska, Anna Wasiak, pracownicy biblioteki, nauczyciele oraz  dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Poczesna.
Piotr Kowalczyk jest z wykształcenia geografem i geologem, pilotem wycieczek i przewodnikem, pasjonatem fotografii, który publikuję w magazynach podróżniczych. Organizuję prelekcje dla młodzieży i dorosłych w całej Polsce. Jest założycielem portalu Globtroterzy.net i pomysłodawcą festiwalu „Tydzień Ziemi” w Szczecinie. Od zawsze towarzyszyła mu pasja poznawania świata, którą przekształcił w pracę. Zrealizował kilka podróży do Maroka, trekkingi w Norwegii oraz wizytę w Indiach. Podczas podróży rozwijał także techniki fotograficzne. Największym przedsięwzięciem była Wyprawa do Afryki Zachodniej w 2011 roku.W ciągu trzech miesięcy przejechał Maroko, Saharę Zachodnią, Senegal, Gambię i Gwineę- Bissau. Dzisiaj opowiedział nam o kraju zwanym ósmym kontynentem - Madagaskarze, podążył śladami Stasia i Nel i przedstawił relację z wyprawy do: Egiptu, Etiopii i Kenii inspirowanej powieścią Henryka Sienkiewcza.
tekst - Iwona Skorupa
foto- Janusz Koniecki