logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O AIDS

    z dnia: 2012-12-04
 Czerwona kokardka” to symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi. Symbolizuje poświęcenie i zaangażowanie w walkę z AIDS.
POWIATOWY KONKURS WIEDZY O AIDSPOWIATOWY KONKURS WIEDZY O AIDS

Stanowi pierwszy krok na drodze upowszechnienia problematyki HIV i AIDS. Idea czerwonej kokardki powstała w 1991 r.    Trzy uczennice z Gimnazjum K.K.Baczyńskiego w Poczesnej, wzięły udział w Powiatowym Konkursie wiedzy o AIDS ,zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Częstochowie, pod patronatem Urzędu Miasta w Częstochowie oraz Starostwa Powiatowego. W dniu 30 listopada 2012 roku, w Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie ,odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia AIDS. Celem uroczystości, było upowszechnienie dnia solidarności  z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS, połączone z wręczeniem nagród laureatom Powiatowego Konkursu Wiedzy HIV/AIDS. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z terenu naszego powiatu. Gimnazjum K.K.Baczyńskiego w Poczesnej reprezentowały: Klaudia Dzięba ,Kinga Kuziorowicz oraz Natalia Cierpiał z klasy II B. Uczennica Natalia Cierpiał zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy !!!

Opiekun Iwona Skorupa