logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Pożegnaliśmy gości z Litwy

    z dnia: 2012-10-29
W Zespole Szkół we Wrzosowej odbyło się pożegnanie gości z miejscowości Soleczniki na Litwie. Było spotkanie z wójtem Gminy Poczesna, zwiedzanie sali sportowej, tańce i dzielenie się litewskim chlebem...
Pożegnaliśmy gości z Litwy Pożegnaliśmy gości z Litwy

a to wszystko w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży 2012 - „Tanecznym krokiem do przyjaźni”.

Uczestnikami projektu są uczniowie Zespołu Szkół we Wrzosowej oraz Gimnazjum im J. Śniadeckiego w Solecznikach, którzy interesują się tańcem i rozwijają swoje zainteresowania taneczne w GCKIiR w Poczesnej i Centrum Kultury w Solecznikach.

W ramach projektu, kilka tygodni temu, uczniowie Zespołu Szkół we Wrzosowej bawili w Soleczniach na Litwie. W ubiegłym tygodniu w naszej gminie mieliśmy rewizytę.

W miniony piątek przyszedł czas pożegnań. Przedpołudniem, w Gminnym Centrum Kultury w Poczesnej, goście z Litwy spotkali się z wójtem Gminy Poczesna – Krzysztofem Ujmą.

- A ja zaproponowałabym jeszcze jedną wycieczkę – powiedziała Anita Imiołek, szefowa pocześniańskiego Centrum Kultury. - Do naszej sali sportowej, która uroczyście otworzyliśmy 13 września tego roku.

- Ale budynek... Jeszcze takiego nie widzieliśmy – zachwycali się młodzi ludzie z Solecznik. - U nas też by się taki przydał...

Po południu wszyscy spotkali się w Zespole Szkół we Wrzosowej. Młodzi ludzie z zaprzyjaźnionych szkół przedstawili czego się wspólnie nauczyli. Były więc tańce, śpiewy, oklaski, uściski, łzy wzruszenia... Na „do widzenia” wszyscy „przełamali się” litewskim chlebem.

opr. an