logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Przedstawiciele Częstochowskiego Związku Pszczelarskiego

    z dnia: 2022-12-14
odwiedzili w Urzędzie Gminy Poczesna, we wtorek 13 grudnia 2022 roku, Wójta Krzysztofa Ujmę.
pszczelarzepszczelarze
Była to kolejna, robocza wizyta. Z Wójtem Gminy Poczesna spotkał się Prezes Zarządu Częstochowskiego Związku Pszczelarskiego – Andrzej Adamczyk oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Częstochowskiego Związku Pszczelarskiego – Czesław Janus.
Rozmowa dotyczyła m.in. kontynuacji dobrej współpracy pomiędzy Związkiem a gminą Poczesna. Poruszony został też  temat roślin miododajnych. Pszczoły muszą mieć dostarczany pokarm, taki jak nektar czy pyłek, a pozyskać go mogą z odpowiednich roślin. Jak twierdzą specjaliści, od ilości tych właśnie roślin zależy komfort życia pszczół. Jednak w ostatnich latach ilość i jakość pyłkodajnych i miododajnych roślin zmniejszyła się. Człowiek musi pomóc. Jak? Zwiększając – poprzez m.in. nasadzanie w ogrodach przydomowych, gruntach ornych a nawet na terenach zieleni miejskiej – pyłkodajne i miododajne rośliny. Do nich należą m.in. koniczyna biała, wrzos zwyczajny, bazylia wonna, fasola wielokwiatowa. Jak również lipa, akacja czy malina właściwa.
Dokładne i szczegółowe informacje o roślinach miododajnych można wyczytać m.in. z broszurki wydanej przez Częstochowski Związek Pszczelarzy pt.: „Wybrane rośliny miododajne do poprawy pożytków pszczelich” autorstwa dr hab. Zbigniewa Kołtowskiego  z Instytutu Ogrodnictwa  - Zakład Pszczelnictwa – w Puławach.
Aneta Nawrot


zam. an
 
 
pszczelarzepszczelarze
pszczelarzepszczelarze
pszczelarzepszczelarze
pszczelarze
pszczelarze
pszczelarze