logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

RECITAL LIDII STANISŁAWSKIEJ

    z dnia: 2012-01-23
Lidia Stanisławska - artystka sceny polskiej i zagranicznej. Debiutowała na Giełdzie Piosenki w Koszalinie (1974), gdzie zajęła pierwsze miejsce. Artystka podczas swej kariery scenicznej współdziałała z kabaretem pod Egidą, Klubem Piosenki ZAKR w Warszawie. Piosenkarka brała udział w Opolu, na festiwalu piosenki, gdzie została wyróżniona za utwory „Czułość”, (muzyka J.Martini, słowa Halina Poświatowska 1976r.), „Gram w kiepskiej sztuce”, (muzyka W. Głuch, słowa Wojciech Młynarski, II nagroda, 1978r.). Artystka występowała również na festiwalu w Sopocie zdobywając trzecią nagrodę w roku 1978 piosenką Gwiazda nad tobą (muzyka W. Żukowska, słowa J.Emir).
RECITAL LIDII STANISŁAWSKIEJRECITAL LIDII STANISŁAWSKIEJ
Artystka występowała także na festiwalach za granicą we Francji, Bułgarii, Wschodnich Niemczech, Czechosłowacji. Zdobywając Grand Prix de Paris za wykonanie interpretacji piosenki Dzwon znad doliny muzyka Leszek Bogdanowicz, słowa Jadwiga Urbanowicz. Piosenkarka występowała również we Włoszech, nagrywała dla radia, oraz występowała dla polaków za granicą w Kanadzie i USA.
Artystka wykreowała następujące piosenki: „Na zawsze mój” słowa Bogdan Chorążuk, muzyka Waldemar Parzyński;„Z moich przeczuć” słowa Paweł Howil, muzyka Waldemar Parzyński. W początku lat dziewięćdziesiątych związała się współpracą z muzykami rockowymi Bogdana Lewandowskiego (program New Image). Artystka wydrukowała kolekcję anegdot o „społeczności” artystycznej.
19 stycznia odbył się recital Lidii Stanisławskiej w Hotelu Zornica pierwszy z cyklu spotkań z gwiazdami polskiej estrady. Inicjatorem i patronat nad wyżej wymienionymi wydarzeniami kulturalnymi w Gminie Poczesna jest Wójt Krzysztof Ujma.
Piosenkarka rozbawiła publiczność monologami, które wywoływały salwy śmiechu na widowni przeplatane znanymi i lubianymi piosenkami. Podczas występu publiczność zachwycała się jej charakterystycznym głosem, niezwykłą muzykalnością oraz ogromnym ładunkiem energii i ekspresji na scenie.