logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Rok szkolny 2021/2022

    z dnia: 2021-10-08
na terenie Gminy Poczesna.
edukacjaedukacja
Gmina Poczesna jako organ prowadzący szkoły z terenu gminy od kilku lat przyznaje dodatkowe godziny, które przeznaczone są na lekcję języka polskiego, matematyki i języka angielskiego w klasach VIII. Dodatkowa godzina języka angielskiego przyznana jest także dla klasy VII.
W jednostkach oświatowych realizowane są również dodatkowe godziny dla dzieci  wynikające z orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego.
W związku z powrotem uczniów do nauki stacjonarnej w roku szkolnym, 2021/2022 rozpoczęły się zajęcia wspomagające dla klas IV-VIII.
Gmina Poczesna złożyła wniosek o zwiększenie subwencji części oświatowej na sfinansowanie zajęć wspomagających dla uczniów szkół podstawowych z gminy  i otrzymała 33 600,00 zł na ich realizacje .
Najwięcej dodatkowych godzin przeznaczonych jest na zajęcia  z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego. Realizowane są również zajęcia z chemii, fizyki i języka niemieckiego.
Ponadto realizujemy tzw. zajęcia kreatywne w klasach od I do II oraz od IV do VIII.
Godziny przeznaczone na zajęcia wspomagające są realizowane od września do grudnia 2021r
Anna Ujma, AN; fot AN
 
zam. an