logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Rozmawiali o ogródkach

    z dnia: 2016-04-08
W piątkowe przedpołudnie w Urzędzie Gminy w Poczesnej działkowcy spotkali się m.in. z Wójtem Krzysztofem Ujmą. Rozmowy dotyczyły głównie spraw bieżących.
ogrodki1ogrodki1

Na spotkaniu oprócz prezesów ogródków działkowych z terenu gminy Poczesna, działkowców i władz gminnych obecny był również Adam Więcławik, dyrektor Polskiego Związku Działkowców. Gość pokrótce opowiedział co należałoby na działkach ulepszyć, a co zmodernizować.

W dyskusji głos zabrali również prezesi ogródków: Dorota Dobosz (prezes ogródków działkowych „Górnik” w Hucie Starej B) oraz Michał Konopka (prezes ogródków działkowych „Wrzos”, we Wrzosowej). Wymienili m.in. inwestycje jakie w ostatnich latach gmina poczyniła na terenie ogródków. Prezesi podkreślili, że współpraca działkowców z samorządem układa się bardzo dobrze (m.in. organizowanie wspólnych imprez, uczestnictwo w dożynkach czy wigiliach gminnych).

Wójt Krzysztof Ujma zadeklarował pomoc w rozwiązaniu problemów, na które napotykają działkowcy. Podkreślił, że ogródki działkowe pomagają mieszkańcom nie tylko zrelaksować się po ciężkim dniu czy tygodniu pracy, ale także pełnią nieocenioną rolę w integracji całego środowiska.

opr. an

fot. an

 
ogrodki1ogrodki1
ogrodki1ogrodki1
ogrodki1ogrodki1
ogrodki1
ogrodki1
ogrodki1