logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Rozpoczęły się przygotowania do wsparcia naszych rodaków

    z dnia: 2022-10-12
zamieszkujących na Kresach Wschodnich.
kresy 2022kresy 2022
4 października Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma uczestniczył w roboczym spotkaniu w ramach działalności i współpracy z Towarzystwem Patriotycznym „Kresy” w Częstochowie. Spotkanie dotyczyło tegorocznej zbiórki charytatywnej " Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach". Akcja wzorem lat ubiegłych obejmować będzie pomoc dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich. W tym roku będziemy zbierać słodycze, przybory szkolne i dary żywnościowe. Zwracamy się z prośbą o podjęcie działań przez placówki oświatowe działające na terenie naszej gminy. Zachęcamy także do wsparcia naszych działań przez przedsiębiorców.
Akces do niesienia pomocy zadeklarowało 27 gmin w tym powiaty, miasto - gmina a także Gmina Poczesna.
Wyrażamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych będziemy mogli liczyć na Państwa pomoc i zaangażowanie.
Dary przywozimy do dnia 28 października od godz.8.00 do godz. 18.00 do siedziby Towarzystwa Patriotycznego Kresy ul. Brzeźnicka 59. Okażmy solidarność z naszymi Rodakami.
Telefon kontaktowy 666 838 186 – dyrektor GCKIiR w Poczesnej - koordynator akcji.zam. an