Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Sportowa rywalizacja

z dnia: 2012-11-14
Dni Sportu połączono z Otwartymi Drzwiami Sali Sportowej w Poczesnej odbywały się 9-10 listopada. Impreza przyciągnęła nie tylko sportowców, ale i kibiców. Jedni i drudzy uznali, że była udana…
Sportowa rywalizacjaSportowa rywalizacja

Zaczęto od badmintona

Wszystko było jak na prawdziwych zawodach. Sędzie rozlosowywał pary, które grały między sobą. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach: dziewczęta, chłopcy i chłopcy w wieku ponadgimnazjalnym.

- Turniej rozgrywany był do „dwóch przegranych” – wyjaśnił Paweł Wiśniewski, dyrektor gimnazjum w Poczesnej, nauczyciel wychowania fizycznego.

W kategorii dziewcząt:

1 miejsce – Natalia Rosińska, UKS Juniorów Wrzosowa

2 miejsce – Zuzanna Wasik, UKS Juniorów Wrzosowa

3 miejsce – Aleksandra Górska, Szkoła Podstawowa w Poczesnej

4 miejsce – Alicja Górska, Szkoła Podstawowa w Poczesnej.

W kategorii chłopcy:

1 miejsce - Bartosz Majewski, UKS Juniorów Wrzosowa

2 miejsce – Filip Matysiak, UKS Juniorów Wrzosowa

3 miejsce – Mariusz Bala, UKS Juniorów Wrzosowa

4 miejsce – Adrian Wasik, UKS Juniorów Wrzosowa

Koszykówka pełna emocji

Grały w nią dziewczęta z gimnazjów. Zaczęło się trochę pechowo, bo na blisko pół godziny zabrakło światła i to na sali gimnastycznej.

Zawodnicy postanowili nie tracić czasu i robili rozgrzewkę. Potem odbył się prawdziwy mecz.

Wyniki turnieju w piłce koszykowej dziewcząt klas gimnazjalnych:

1 miejsce - gimnazjum w Poczesnej

2 miejsce - gimnazjum w Hucie Starej B

3 miejsce - gimnazjum we Wrzosowej.

Wyniki meczów: Wrzosowa-Huta Stara B-12:22 dla Huty Starej B,Wrzosowa-Poczesna-3:42 dla Poczesnej, Huta Stara B -Poczesna-5:12 dla Poczesnej.

Potem grali seniorzy: Poczesna-Foxberg Częstochowa. Mecz był pełen emocji.

- Już na samym początku doszło do niewielkiej kontuzji – wspomina Anita Imiołek, szefowa Centrum Kultury. – Jeden z zawodników z Częstochowy został niechcący uderzony przez przeciwnika. Szybko jednak zatamowana została i krew i zaczęto grę.

Mecz zakończył się wynikiem 69:47 dla Foxberga.

- Czyli I miejsce Foxberg Częstochowa, II miejsce Poczesna – podsumowała Iwona Skorupa, nauczycielka wychowania fizycznego z gimnazjum w Poczesnej.

Przyszedł czas na siatkówkę

Zagrały: Grom Złota Dama Poczesna kontra Ośrodek Sportu i Rekreacji Blachownia. Wygrali gości: 3:0.

Blachownia wygrała w  setach (9:15; 10:15; 15:17).

Kolejny mecz to AZS Juniorzy Częstochowa kontra Liga Miejska w Częstochowie. W setach (25:15; 29:27).

Najbardziej emocjonującym meczem był:  Gmina Poczesna – AZS Częstochowa. Wygrała Gmina Poczesna: 2:1, w setach (25:23; 22:25).

Tenisiści stołowi zagrali w sobotę

Pełen emocji był też turniej tenisa stołowego. Kilkudziesięciu zawodników stanęło przy stołach. Po blisko trzygodzinnym turnieju, ogłoszono wyniki.

Warcaby, warcaby i jeszcze raz warcaby

W sobotę od godz. 15.00 do 18.00 odbyły się rozgrywki warcabowe. Najpierw odbyła się symultana, którą prowadziła Mistrzyni Polski w warcabach klasycznych w kategorii juniorek – Monika Pyrcz – zawodniczka klubu LKS „Grom – Złota Dama” Poczesna. W symultanie wzięło udział 20 zawodników.  Z mistrzynią zremisował – Franciszek Szumera uczeń klasy III a SP Poczesna. Za ten sukces otrzymał puchar ufundowany przez wójta Gminy pana Krzysztofa Ujmę. O godzinie 16.00 rozpoczął się turniej w warcabach klasycznych w blitzu. Turniej sędziowała zawodniczka „Złotej Damy” – Kinga Sobiegraj (II mistrzyni Europy wśród studentów w warcabach 100 – polowych). W turnieju wzięło udział 30 warcabistów. Uczestnikom przyznano dwa puchary za najlepsze wyniki w kategorii kobiet i mężczyzn dla zawodników nie zrzeszonych. Zaszczytne miejsca wśród dziewcząt zajęły – I miejsce - Barbara Cichosz, II miejsce – Alicja Górska, III miejsce – Weronika Potemska. Najlepszym zawodnikami  byli – I miejsce - Franciszek Szumera,  II miejsce – Marcin Woś, III miejsce – Jakub Gutkowski. Medalowe miejsca wśród zawodników  klubowych zdobyli - I miejsce – Monika Pyrcz, II miejsce – Radosław Szczygieł, III miejsce – Szymon Polinceusz.

Mecz piłki nożnej

W dniach 10-11 listopada na Orliku w Hucie Starej odbył się V Turniej Sołectw o puchar wójta Gminy Poczesna. Zgłosiło się czternaście drużyn z naszej Gminy. W pierwszym dniu drużyny walczyły w trzech grupach gdzie po zaciętych meczach do fazy finałowej przeszły drużyny: Brzeziny Nowe, Zawodzie, Huta Stara B, Nierada, Kolonia Poczesna, HSB Oldboy, Huta Stara B Olimpia, Poczesna. Turniej wygała drużyna z Brzezin, która po dramatycznym finale wygrała 1:0 z Hutą Starą B Olimpia. Trzecie miejsce zajęła Poczesna.