logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Sprawdź komin i wentylację

    z dnia: 2012-12-07
W związku z rozpoczętym sezonem grzewczym , Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz Powiatowi Inspektorzy Nadzoru Budowlanego przypominają i proszę o – szczególne w tym okresie – zwrócenie uwagi nasprawność instalacji wentylacyjnych i kominowych w użytkowanych budynkach.
Sprawdź komin i wentylacjęSprawdź komin i wentylację

Służby przypominają, że przewody kominowe (dymowe, spalinowe i wentylacyjne powinny być w czasie ich użytkowania poddawane okresowej kontroli. Co najmniej raz w roku. Kontrola powinna polegać na na sprawdzeniu ich stanu technicznego. Powinny ją przeprowadzić osoby mające kwalifikacje mistrza kominiarza.

Należy również pamiętać, że w obiektach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego i gazowego należy usuwać zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych (od palenisk opalanych paliwem stałym – co najmniej raz na trzy miesiące, a paliwem płynnym – co najmniej raz na 6 miesięcy).

Wszystkie te czynności należy zrobić dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich. Czad jest gazem trującym . W przypadku przedostania się do układu oddechowego człowieka wiąże się z hemoglobiną i hamuje oddychanie tkankowe. W następstwie długotrwałego oddziaływania na organizm człowieka stwarza poważne zagrożenie dla jego zdrowia i życia.

opr. an