Sprawozdanie
z dnia: 2016-06-07Rozgrywki Sportowej Ligi Podstawówek Gminy Poczesna na przełomie 2015/2016 rozegrano już po raz dziewiąty. Do samego końca rywalizacja była bardzo zacięta, dopiero zawody lekkoatletyczne rozstrzygnęły kolejność szkół na podium.
W ramach zawodów lekkoatletycznych, które odbyły się w Słowiku uczniowie rzucali piłeczką palantową i skakali w dal .Ze względów bezpieczeństwa ( śliska bieżnia) nie odbył się bieg na 60 metrów.
Zawody lekkoatletyczne wygrała Szkoła Podstawowa w Słowiku z 449 p. w składzie; Wiktoria Kucharska, Emilia Brymora, Oliwia Bolek, Aleksandra Rak, Oskar Wyrwał, Marcin Pluta, Maciej Kisiel, Miłosz Gurbała, opiekun Patryk Kozłowski.
drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej z 428 p. w składzie; Martyna Borecka, Julia Wrzosowska, Oliwia Wolska, Alicja Tomala, Sebastian Pierajczuk, Jakub Szczechla, Bartłomiej Kita, Jakub Lip, opiekun Dorota Kita ,Robert Markowski.
trzecie miejsce. Szkoła Podstawowa w Nieradzie 427 p. w składzie Weronika Przybylska, Klaudia Kocot, Alicja Kędzia, Kinga Małek, Jakub Szymczyk, Filip Brzeski, Wiktor Kołodziej, Dominik Trojak, opiekun Konrad Grzyb.
czwarte miejsce Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B 423p. w składzie; Wiktoria Borgmans, Makowska Patrycja, Weronika Organa, Oliwia Szejn, Jan Ujma, Szymon Nowak, Daniel Nagiel, Kacper Banasiak opiekun Jakub Kocieliński.
piąte miejsce Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika we Wrzosowej 409p. w składzie; Martyna Bala, Julia Kołodziej, Paulina Machniak, Magdalena Golsztajn, Kewin Kuziorowicz, Filip Skowron, Adrian Krawczyk, opiekun Paweł Tomala.
Najlepszym lekkoatletą w zawodach okazał się uczeń ze Słowika Oskar Wyrwał, który osiągnął najlepszy wyniki w rzucie piłeczką palantową 41m. i w skoku w dal 4,10m. Najdalej rzuciła piłeczką palantową uczennica z Wrzosowej Martyna Bala 38m. a skoczyła w dal dziewczynka z Nierady Alicja Kędzia.
Oprócz lekkiej atletyki w ramach Sportowej Ligi Podstawówek rywalizowaliśmy w piłce nożnej halowej , minikoszykówce dziewcząt i chłopców, tenisie stołowym, minisiatkówce dziewcząt i chłopców, grach i zabawach klas I-III.
Po wszystkich zaplanowanych i przeprowadzonych zawodach oraz podsumowaniu punktów, kolejność szkół była następująca
I miejsce
zdobyła Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej z 35 punktami
i ona wygrała nagrodę główną PUCHAR WÓJTA GMINY POCZESNA
II- Szkoła Podstawowa w Słowiku 26 p.
III- Szkoła Podstawowa w Nieradzie 21 p.
IV- Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B 19 p.
V- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika we Wrzosowe 19 p.
TABELA ZBIORCZA WYNIKÓW ROZGRYWEK SPORTOWEJ LIGI PODSTAWÓWEK GMINY POCZESNA w roku 2015/2016.
Szkoła
|
Piłka nożna
|
Koszyk. dz
|
Koszyk. chł
|
Tenis stoł.
|
Siatków. dz
|
Siatków. chł.
|
Gry i zabawy I-III |
L.A.
|
Razem punktów |
miejsce |
S.P. im. G. Morcinka w Poczesnej |
5p |
4p |
4p |
5p |
5p |
5p |
3p |
4p |
35p |
I |
S.P w Słowiku |
3p |
2p |
5p |
4p |
2p |
4p |
1p |
5p |
26p |
II |
S.P. w Nieradzie |
2p |
3p |
1p |
3p |
4p |
1p |
4p |
3p |
21p |
III |
S.P .im Kazim. Wielkiego w Hucie Starej B. |
4p |
1p |
2p |
1p |
1p |
3p |
5p |
2p |
19p |
IV |
S. P. im. M.Kopernika we Wrzosowej |
1p |
5p |
3p |
2p |
3p |
2p |
2p |
1p |
19p |
V |
Wszystkie zawody i imprezy związane z przeprowadzeniem rozgrywek zostały zorganizowane dzięki ogromnemu wkładowi pracy nauczycieli, którzy nie tylko poświęcili swój osobisty czas na przygotowanie dzieci do rozgrywek, ale również bardzo aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach i przeprowadzeniu całości rozgrywek Ligi.
Koordynatorem Ligi Podstawówek jest nauczyciel wychowania fizycznego w Słowiku Leszek Kownacki.
Nauczyciele biorący udział w przygotowaniach do zawodów sportowych w ramach Sportowej Ligi Podstawówek to;
- Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Dorota Kita
Robert Markowski
- Szkoła Podstawowa w Nieradzie
Monika Mercik
W zastępstwie- lekkoatletyka Konrad Grzyb
- Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B
Jakub Kocieliński
- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika we Wrzosowej.
Paweł Tomala
- Szkoła Podstawowa w Słowiku
Leszek Kownacki
W zastępstwie -piłka siatkowa lekkoatletyka Patryk Kozłowski
W rozgrywkach Sportowej Ligi Podstawówek uczestniczyli również uczniowie klas I-III w grach i zabawach, do zawodów byli przygotowywani przez;
Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej opiekun Robert Markowski
Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B opiekun Marzena Patyk
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika we Wrzosowej opiekun Anna Żurek
Szkoła Podstawowa w Nieradzie opiekun Anna Macherzyńska
Szkoła Podstawowa w Słowiku opiekun Agnieszka Konopka
Koordynator: Leszek Kownacki
...I GIMNAZJÓW
Uczestnicy Sportowej Ligi Gimnazjów w roku szkolnym 2015/2016
-
Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Poczesnej
-
Zespół Szkół - Gimnazjum im. J. Kochanowskiego we Wrzosowej - nauczyciel wychowania fizycznego mgr Aleksandra Przygódzka
-
Zespół Szkół –Gimnazjum im. J.Pawła II w Hucie Starej B- nauczyciel wychowania fizycznego mgr Jakub Kocieliński.
-
Zespół Szkół – Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Częstochowie-nauczyciel wychowania fizycznego mgr Marcin Rybiałek / mgr Urszula Szynkiel
-
Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Poczesnej – nauczyciel wychowania fizycznego mgr Patryk Kozłowski
TABELA SPORTOWEJ LIGI GIMNAZJÓW 2015/2016
Dyscyplina
|
TENIS STOŁOWY
|
PIŁKA SIATKOWA |
PIŁKA KOSZYKOWA |
LEKKOATLETYKA |
BADMINTON |
PIŁKA NOŻNA |
RAZEM |
||||||||
Szkoła |
dziewczęta |
chłopcy |
dziewczęta |
chłopcy |
dziewczęta |
chłopcy |
dziewczęta |
chłopcy |
dziewczęta |
chłopcy |
chłopcy |
|
|||
POCZESNA |
4 |
4 |
4 |
3 |
4 |
2 |
3 |
3 |
3 |
3 |
4 |
37 |
|||
WRZOSOWA |
2 |
3 |
3 |
4 |
3 |
4 |
4 |
4 |
4 |
4 |
2 |
37 |
|||
HUTA STARA B |
1 |
2 |
2 |
2 |
2 |
3 |
2 |
2 |
2 |
2 |
3 |
23 |
|||
BRZEZINY |
3 |
1 |
1 |
1 |
0 |
0 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
11 |
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
1.WRZOSOWA-37 pkt
2.POCZESNA - 37 pkt
3.HUTA STARA B-23 pkt
4.BRZEZINY-11 pkt
Koordynator: Iwona Skorupa