logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Strażacy na medal

    z dnia: 2012-09-03
Jak wyszkoleni są strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy? Świetnie. Mogli się o tym przekonać na własne oczy mieszkańcy, którzy 1 września przyszli na Stadion „Olimpii” w Hucie Starej B. Patronat nad imprezą objął wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma.  
Strażacy na medalStrażacy na medal

- Zawody odbywają się co roku – tłumaczył Marian Kołodziej, komendant Gminny OSP. - Strażak, czy to zawodowy czy działający w OSP, musi być sprawny i w każdej chwili przygotowany do najtrudniejszej nawet akcji. Dlatego tak ważne jest, aby był wyszkolony i sprawny fizycznie, i aby wiedział, co w sytuacjach ekstremalnych ma robić.

Strażackie zmagania odbyły się na stadionie „Olimpia” w Hucie Starej A: - Tam są bardzo dobre warunki, aby zorganizować tego typu imprezę. Muszę zaznaczyć, że nigdy nie mamy kłopotów z dogadaniem się z prezesem Klubu Sportowego „Olimpia”, aby udostępnił nam stadion na nasze zawody. Trzeba też podkreślić, że wiele osób pomogło nam w zorganizowaniu strażackich zawodów. Bez ich zaangażowania i pracy sami nie dalibyśmy rady. Wszystkim tym osobom, nie tylko jako komendant, ale też jako strażak – bardzo serdecznie dziękuję.

W zawodach wzięło udział pięć sekcji seniorów oraz trzy – młodzieżowe (jedna żeńska i dwie męskie). Poza konkursem wystąpiła jednostka z OSP Brzeziny Wielkie. Pokazała, że jest na bardzo wysokim poziomie i uzyskała świetny wynik.

W kategorii seniorzy najlepsza była OSP Huta Stara A. Drugie miejsce wywalczyła OSP Wrzosowa, trzecie – OSP Nierada. Czwarta lokata należała do OSP Poczesna, a piąte do OSP Słowik. Jeśli chodzi sekcje młodzieżowe, to w kategorii żeńskiej pierwsze miejsce należało oczywiście do OSP Nierada, natomiast w kategorii męskiej wygrała OSP Huta Stara A, a zaraz za nią była OSP Wrzosowa.

- Zwycięskie jednostki otrzymały medale, puchary i nagrody – wylicza Marian Kołodziej. - Najmłodsi uczestnicy strażackich zawodów mieli po 12 lat. Otrzymali po „strażaku-przytulance”

Zwycięskie jednostki będą walczyć w Blachowni o Puchar Starosty.

an