logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Sukces Wrzosowian!

    z dnia: 2008-06-18
W dniach 13 – 15 czerwca 2008r. Zespól Folklorystyczny Wrzosowianie wziął udział w XV Ogólnopolskich Spotkaniach Zespołów Artystycznych OSP w Polanicy Zdroju. Ta renomowana impreza przyciąga zespoły taneczne i muzyczne z różnych zakątków naszego kraju. W tym roku w Spotkaniach wzięły udział 23 zespoły. Nasz reprezentant w pierwszym dniu przedstawił obrzęd świętojański oraz dwa tańce częstochowskie. Śliczne dziewczyny, zapalone świece, pełna tęsknoty melodia i niezwykle urokliwy układ choreograficzny sprawiły, że publiczność zgromadzona przed muszlą koncertową umilkła i dała się ponieść nastrojowi chwili.
Sukces Wrzosowian!Sukces Wrzosowian!
Gmina PoczesnaDzień drugi był dniem prezentacji całego 35-minutowego koncertu, który rozpoczął się tradycyjnym polonezem, a zakończył żywiołowym krakowiakiem. Widzowie podziwiali zróżnicowane układy, zachwycali się strojami. Uśmiech wzbudzili najmłodsi w swoim krakowskim popisie. Potem nadszedł czas oczekiwania na werdykt.
Do finałowego koncertu został wybrany krakowiak w wykonaniu grupy najstarszej. Gmina Poczesna
I wreszcie nastąpił czas ogłoszenia wyników. Wszyscy z zapartym tchem czekali na ten moment.