logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Święto Niepodległości w gminie Poczesna

    z dnia: 2009-11-17
11 listopada 1918 roku nasz kraj nie miał ustalonych granic, na jego terenie były nieliczne tylko polskie siły zbrojne, a z wszystkich stron czaili się wrogowie. Mimo wszystko w ciągu niespełna trzech lat Polska zdołała wywalczyć kraj o powierzchni blisko 400 tysięcy kilometrów kwadratowych. Mieliśmy elity, które konsekwentnie dążyły do niepodległości. To wszystko stworzyło warunki do budowy państwa.
Święto Niepodległości w gminie PoczesnaŚwięto Niepodległości w gminie Poczesna
91 rocznicę odzyskania niepodległości gmina Poczesna uczciła uroczystą mszą świętą w kościele pw. Jana Chrzciciela w Poczesnej. Następnie pochód pocztów sztandarowych, władz samorządowych, przedstawicieli szkół, jednostek organizacyjnych i mieszkańców przeszedł do Sali Sesyjnej Urzędu Gminy. Wszystkich zebranych powitał Wójt Gminy Krzysztof Ujma, i przypomniał historię narodu polskiego. Zebrani goście wysłuchali również koncertu pieśni patriotycznych przygotowanych przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Na grobach pamięci narodowej złożone zostały kwiaty od Wójta Gminy i Rady Gminy w miejscowościach Poczesna, Nierada, Wrzosowa.