logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

SZANOWNI PAŃSTWO,

    z dnia: 2023-04-26
MIESZKAŃCY GMINY POCZESNA.
flaga1flaga1
Przed nami święta narodowe, do których z godnością się przygotowujemy.
2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej to jeden z naczelnych symboli naszej Ojczyzny, który towarzyszy nam w różnych okolicznościach i wydarzeniach.
3 Maja to Święto Konstytucji. Konstytucja 3 Maja była dowodem na olbrzymie zaangażowanie narodu polskiego w budowie odrębności narodowej , była osiągnięciem Polaków pragnących zachować niezależność państwową. Wprowadzała porządek, bezpieczeństwo, prawa i obowiązki wobec obywateli, Polaków. W ciągu 130 lat toczyła się uporczywa walka obywateli Rzeczypospolitej o wolną i sprawiedliwą Ojczyznę. Wiele pokoleń poświęciło Jej najlepsze lata, dorobek myśli , zdrowie, a często życie.
Dzień 3 maja od 1920 roku stał się oficjalnie ogólnopolskim świętem religijnym, gdyż Kościół katolicki obchodzi w tym dniu uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Gmina Poczesna we współpracy z Parafiami ; w Poczesnej, Nieradzie , Wrzoso­wej, Brzezinach, placówkami oświatowymi, kulturalnymi, samorządowcami , mieszkańcami Gminy Poczesna corocznie z pietyzmem przygotowuje się do tych świąt.
Wójt Gminy  Krzysztof Ujma i Przewodniczącej Rady Gminy Iwona Choła wraz z ks. Kanonikiem Jackiem Kołodziejczykiem zapraszają  na gminne uroczystości 3 Maja do Parafii we Wrzosowej, już od godziny 11.15. przed obeliskiem.
Pamiętajmy  o wywieszeniu , wyeksponowaniu flagi państwowej na swoich posesjach , miejscach godnych, by ten symbol narodowy był z nami szczególnie w nadchodzących dniach.
Samorząd Gminy Poczesna przekazuje , tak jak w latach poprzednich flagi i zaprasza do jej wywieszenia.
POLSKA MOJA OJCZYZNA- GMINA POCZESNA!

Flagi można bezpłatnie otrzymać w Urzędzie Gminy Poczesna, ul. Wolności 2 oraz w Gminnym Centrum Kultury Informacji i Rekreacji, ul. Modrzewiowa 3 (w godzinach pracy powyższych instytucji).


 
zam. an