logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Szczepienia przeciwko koronawirusowi,

    z dnia: 2021-04-01
na terenie Gminy Poczesna odbywają się według harmonogramu.
punktpunkt
Od ponad roku cały świat walczy z koronawirusem. Najskuteczniejszą bronią w walce z tym śmiertelnie groźnym patogenem są szczepienia. Nawet jeśli nie zabezpieczą w 100 procentach przed zakażeniem, to sprawią, że przebieg choroby będzie łagodniejszy.
Gmina Poczesna również przystąpiła do Narodowego Programu Szczepień. W Ośrodku Zdrowia w Poczesnej, przy ul. Szkolnej 3, został zorganizowany Punkt Szczepień przeciwko COVID-19. Powołany został też koordynator szczepień, który udziela informacji pod numerem telefonu 690 226 767.
W ramach Narodowego Programu Szczepień, pierwsze podanie uodparniającej dawki w Punkcie w Poczesnej, miało miejsce już 26 stycznia 2021 roku. Przez blisko dwa miesiące, bo do 25 marca 2021 roku, szczepiono tylko szczepionką Pfizer pacjentów 80+ i 70+, a 30 marca 2021 roku - po raz pierwszy zaszczepiono 20 pacjentów szczepionką Astra Zeneca. Jak informuje koordynator szczepień, jak na razie żaden z zaszczepionych w punkcie w Poczesnej pacjent, nie zgłosił NOP, czyli Niepożądanego Odczynu Poszczepiennego.
Do 31 marca zostało wykonanych 470 szczepień, w tym 30 szczepień w styczniu, 180 szczepień w lutym, 260 szczepień w marcu. W sumie zaszczepiono 290 osób.  Po pierwszej dawce szczepionki jest 290 pacjentów. Po dwóch - 180 osób.
Osoby starsze (70+), które mają kłopoty z dotarciem do Punktu Szczepień w Poczesnej mogą skorzystać z pomocy Urzędu Gminy, który pomaga w zorganizowaniu transportu.
Aneta Nawrot; fot. D. Woźniakowska
 


zam. an