logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Sześciolatku witaj w szkole!

    z dnia: 2009-05-15
W roku 2009 rodzice wszystkich sześciolatków staną przed decyzją , czy posłać swojego malucha do szkoły, czy pozostawić jeszcze w przedszkolu. Decyzja ta powinna być przemyślana i podjęta w oparciu o wszystkie możliwe informacje. Pomocą w tym względzie służyć może portal Ministerstwa Edukacji Narodowej www.6latki.men.gov.pl, który zawiera informacje dotyczące:
 • zasad tworzenia klas dla sześciolatków,
 • kwalifikacji wymaganych od nauczycieli sześciolatków,
 • podstaw programowych,
 • praw i możliwości jakie posiadają rodzice i dzieci.

 • Planowane zmiany w systemie edukacji wchodzą „krok po kroku”– począwszy od roku szkolnego 2009/2010. W roku tym w ławkach szkolnych zasiądą obok siebie sześcio i siedmioletnie pierwszaki. Rodzice nie powinni się obawiać, że ich dziecko nie potrafi jeszcze pisać, czy czytać. Tego nauczy się w szkole. Zdecydowana większość sześciolatków, które uczestniczyły w edukacji przedszkolnej jest gotowa do pójścia do szkoły.
  W okresie wdrażania reformy szkoła podstawowa będzie pełniła funkcję punktu informacyjnego, przede wszystkim dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym niekorzystających z edukacji przedszkolnej.
  Najbliższe lata szkolne to dla samorządów gminnych czas na dobre przygotowanie się do obowiązkowej edukacji przedszkolnej dla pięciolatków - wchodzącej od roku szkolnego 2011/2012 - i obowiązek szkolny dla sześciolatków, rozpoczynającej się od roku szkolnego 2012/2013.
  W naszej Gminie istnieje możliwość przyjęcia dzieci sześcioletnich do klas pierwszych.
  Szczegółowych informacji na ten temat udzielają dyrektorzy szkół oraz Urząd Gminy Poczesna.