Herb Gminy Poczesna

Tenis stołowy

z dnia: 2009-04-01

Ruszyły rewanże w III lidze

Od zwycięstwa rozpoczęliśmy rewanże na wyjeździe pokonując MOSiR Mysłowice 8:2 oraz Odrę Miasteczko Śląskie 9:1. Z kolei u siebie rozgromiliśmy Wolej Rudę Śląską 10:0 a także Siemianowice Śląskie 8:2. W tych meczach punktowali: Damian Polaczkiewicz 10 pkt., Dariusz Molenda 10 pkt., Tomasz Gałązka 9 pkt. oraz Bartłomiej Koj 6 pkt.
W IV lidze okręgowej ulegliśmy na wyjeździe Unii Kalety 6:4.
W Kłomnicach odbyły się indywidualne mistrzostwa Powiatu Częstochowskiego
w tenisie stołowym. W żakach Kamil Nowak zdobył I miejsce, natomiast
w młodzikach zawodnicy z GCKIiR z Bargłów: Marcel Dobosz zajął I miejsce
a Mateusz Dobosz IV. W kategorii kadet bezkonkurencyjny okazał się Paweł Nowak (I miejsce), ponadto w tej grupie świetnie wypadli również: Gracjusz Jamrozik, który był trzeci oraz Jakub Kaźmierczak, który uplasował się na czwartej pozycji. W juniorach brylowała Agata Tomecka i Tomasz Gałązka - zajęli I miejsca
w swoich grupach. Bartłomiej Jamrozik w tej kategorii był III. Wśród seniorów bardzo dobrze wypadli zawodnicy z GCKIiR w Brzezinach: Damian Polaczkiewicz
I miejsce, Rafał Palka II miejsce, Mateusz Wywiał IV miejsce. Iwona Skorupa, startująca również w seniorach zajęła III miejsce. Ogółem Gmina Poczesna zdobyła 10 pucharów.
W Kłomnicach również miały miejsce drużynowe mistrzostwa powiatu szkół podstawowych, gdzie drużyna SP w Poczesnej w składzie:
Marcel Dobosz (32 pkt.), Kamil Nowak (29 pkt.) i Dominik Tekiela (9 pkt.) zajęła I miejsce kwalifikując się na „duży rejon”.
W powiatowych mistrzostwach szkół gimnazjalnych drużyna chłopców z Poczesnej w składzie: Paweł Nowak (32 pkt.), Gracjusz Jamrozik (29 pkt.) i Bartłomiej Jamrozik (9 pkt.) zajęła II miejsce również kwalifikując się do dalszych rozgrywek. Do kolejnego etapu niestety nie zakwalifikowała się drużyna gimnazjalistek: Agata Tomecka (32 pkt.), Partycja Kaźmierczak (15,5 pkt.) oraz
Klaudia Frączek (1 pkt.), które zajęły IV lokatę.
W ferie zimowe młodzież nie próżnowała, ale odpoczywała czynnie startując
w turniejach na terenie gminy. W Brzezinach odbył się turniej o puchar dyrektora GCKIiR, gdzie zwyciężył Mateusz Wywiał przed Rafałem Skwarczyńskim oraz Wojciechem Wywiałem. W Bargłach w turnieju otwartym triumfował Gracjusz Jamrozik przed Bartłomiejem Jamrozikiem i Patrykiem Muchlą.