logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Uczymy się ratować...

    z dnia: 2012-06-11
… pod takim hasłem Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Malej Społeczności „Kowalik” zorganizowało spotkanie w Bargłach.  
Uczymy się ratować...Uczymy się ratować...

Na ulicy leży nieprzytomny człowiek. Pijany? Nieprzytomny? Chory? Pytań wiele, ale odpowiedź jedna - na pewno nie można przejść obok niego obojętnie. Trzeba wezwać pomoc. Tyle, że bardzo często przed jej przybyciem trzeba jeszcze nieprzytomnemu samemu udzielić pierwszej pomocy. A jak to zrobić, żeby jeszcze bardziej nie zaszkodzić?

Stowarzyszenie „Kowalik” zorganizowało spotkanie szkoleniowe. Chętnych nauczenie się udzielania pierwszej pomocy zaprosiło do sali OSP w Bargłach. Przybyli mieli możliwość m.in. dowiedzenia się w jaki sposób – prawidłowo – zrobić masaż serca. Gdzie należy uciskać i jak prawidłowo wykonać sztuczne oddychanie. Instruktor opowiadał także o właściwym ułożeniu człowieka nieprzytomnego. Udzielał rad, odpowiadał na pytania, rozwiewał wątpliwości.

Oprócz szkolenia, przybyli do sali OSP obejrzeli przedstawienie pt: „Wyzwolenie” w wykonaniu Młodzieżowego Teatru T.kwadrat z Gimnazjum SPSK im. św. Józefa w Częstochowie. Scenariusz i reżyseria – Mariola Janik.

Patronat honorowy nad całością objął wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma. Osobiście nie mógł jednak przybyć. Godnie zastąpiła go przewodnicząca Rady Gminy – Lidia Kaźmierczak.

an