logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Ulica Graniczna – jaśniej i bezpieczniej!

    z dnia: 2022-01-26
Na ulicy Granicznej w miejscowości Kolonia Poczesna zakończyła się budowa oświetlenia ulicznego.
ulica granicznaulica graniczna
 
Ulica Graniczna (jak wskazuje na to jej nazwa) znajduje się na granicy dwóch gmin: Poczesnej i Kamienicy Polskiej. Jeszcze do niedawna jej mieszkańcy borykali się z dwoma problemami: brakiem oświetlenia ulicznego oraz nie najlepszą nawierzchnią ulicy.
Mieszkańcy ulicy Granicznej uznali, że – dla bezpieczeństwa ich i pozostałych użytkowników drogi – ulica powinna zostać oświetlona. Radna Agnieszka Pietrzak oraz sołtys – Jadwigą Strąk przedstawiły temat Wójtowi Gminy Poczesna – Krzysztofowi Ujmie. Specjalistyczna firma podjęła się budowy oświetlenia. Pojawiły się słupy oświetleniowe (zamontowane na części drogi należącej do Gminy Poczesna), na których zawisły energooszczędne lampy oświetlające całą ulicę Graniczną.
Jak podkreśla radna Agnieszka Pietrzak, mieszkańcy są wdzięczni za rozwiązanie jednego z problemów. Jest bezpieczniej, szczególnie zimową porą, kiedy bardzo szybko zapada zmrok. Całe przedsięwzięcie kosztowało ok. 42 tys. zł. Pieniądze na tę inwestycje pochodzą z budżetu gminy, w ramach funduszu sołeckiego za 2021 rok.
Do załatwienia pozostała jeszcze poprawa nawierzchni. Ale w tym przypadku sprawa jest bardziej złożona, gdyż nie dotyczy jedynie spraw finansowych, ale przede wszystkim własnościowych. Mieszkańcy graniczącej z obydwoma gminami ulicy, rozmawiali o tej kwestii z włodarzami gmin, dzielili się spostrzeżeniami z samorządowcami. Problem dotyczący poprawy nawierzchni zostanie rozwiązany. Na ten temat prowadzone są rozmowy Wójta Gminy Poczesna z Wójtem Gminy Kamienica Polska. Wspólnie szukane są jak najlepsze rozwiązania, które przede wszystkim spełnią oczekiwania mieszkańców ulicy Granicznej i będą dla wszystkich optymalne.
 
Aneta Nawrot, fot. Agnieszka Pietrzak
 
 
 
 
zam. an
 
ulica granicznaulica graniczna
ulica granicznaulica graniczna
ulica granicznaulica graniczna
ulica granicznaulica graniczna
ulica granicznaulica graniczna
ulica graniczna
ulica graniczna
ulica graniczna
ulica graniczna
ulica graniczna